Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Všeobecná diskusia Vaša prvá pesnička ??

Vaša prvá pesnička ??

...voľná diskusia o všetkom

Poslať 02 Jan 2010, 20:09
Pavloer nováčik
nováčik

Aku ste prvu zahrali v živote pesničku ?
Naposledy upravil Pavloer dňa 03 Jan 2010, 10:51, celkovo upravené 2
Začiatočnik

Poslať 02 Jan 2010, 20:27
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Mozno to zaznie smiesne, ale "Ach neni tu neni, co by mne tesilo" co je jednoducha ludovka, ktoru mal pan Kotik uvedenu v brozurke "Na kytaru bez not" ako prvy priklad jednoducheho prehodenia dvoch akordov len cez najtensie tri struny /C - G7/, kedy v ramci akordu "C" bolo treba stlacit v prvej polohe na strune "h" /ton C/ a v ramci akordu G7 sa prst presuval - sklopil na strunu melodicke "e" co je tiez v prvej polohe ale na strune "e"... su to uz roky ale nostalgicka spomienka... :wink:

Poslať 02 Jan 2010, 20:56
Pavloer nováčik
nováčik

skušal som nejake akordy z cičenia ale no bovie ako to nedopadlo ale ako ked hovoriš ze jednoduche tak skusim lebo skušam na pesničkach zlepšit synchronizaciu pravej a lavej ruky lebo bez toho sa asi nepohnem dalej a bez malička

zatial to skušam na trocch skladbach nothing else matter , smoke on the water , a hypnotize začiatok v tom hypnotize sa jedna o dve struny kde je to fakt jednoduche len je to o tej rychlosti brnkania
Začiatočnik

Poslať 02 Jan 2010, 22:09
spyros inventár
inventár

Asi Knockin´on Heaven´s Door = CGD.
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 02 Jan 2010, 22:13
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

tosi pamatam presne..ludovka "pec nam spadla" ale z kvazi harmonickou upravou len pre akord G a D7 (s tym ze g bolo "ciganske" cize 300003 s tym ze horne e drzite palcom :-D)

ale jaku som mal vtedy radost :)
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 02 Jan 2010, 23:33
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Bard´s Song - BLind Guardian. Ináč neaké cvičenia z učebnice pre klasickú. Hmm tak pekne zneli :)
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 02 Jan 2010, 23:57
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

bud to bolo od metallicy NEM, alebo nejaka odrhovacka od nirvany..nepamatam uz presne :P
Obrázok

Poslať 03 Jan 2010, 00:36
obsidian Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Nirvana - Come As You Are, len s downstrokes :)

Poslať 03 Jan 2010, 01:08
Pavloer nováčik
nováčik

Inač ma len tak napadlo čo kebyze tu pišu ludia ktory vedia nejake pesničky zname zahrat daky ich cover ako to hravaju dake videjko a tak spusta je na youtube a .... nemyslim len čisto ze pride nekdo odohra si to ale okomentuje a tak napise ako ma naladenu pri tom gitaru aky metronom pouziva pri tom a tak
Začiatočnik

Poslať 03 Jan 2010, 01:29
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Pavloer píše:
Inač ma len tak napadlo čo kebyze tu pišu ludia ktory vedia nejake pesničky zname zahrat daky ich cover ako to hravaju dake videjko a tak spusta je na youtube a .... nemyslim len čisto ze pride nekdo odohra si to ale okomentuje a tak napise ako ma naladenu pri tom gitaru aky metronom pouziva pri tom a tak

chcel si povedat tempo a nie metronom ze? metronom je totiz ten pristroj co ti udava tempo :-D a asi znacku metronomu vediet nechces ? :-D
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 03 Jan 2010, 01:41
Pavloer nováčik
nováčik

vsak temp na metronome tak som sa zle vyjadril mno :D
Začiatočnik

Poslať 03 Jan 2010, 12:13
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Pavloer píše:

No aj toto by slo, ale to by potom na rozmYslanie a pracu vlastnym rozumom a hlavou na toho druheho uz nezostalo nic, myslim, ze by to nemolo moc dobre... :?
Neviem preco sa vsetci zaciatocnici hrniete hned na hity akoze svojich "cool" kapiel a nemate trochu trpezlivosti najskor standardne pocvicit uplne zaklady, ved aj v tych najednoduchsich riffoch su aj ine nuancie ako je priklep alebo uvolnenie alebo vibratko, ci tlmenie a toto treba najskor vediet zvladnut samostatne... :cry:
Potom tie rify aj tak vyzeraju, ale tak trochu to chapem... :lol: netrpezlivost to je :lol:

Poslať 03 Jan 2010, 15:46
m0noLiTh okukávač
okukávač

už presne neviem čo som sa snažil hrať prve dni na španielke, ale prvá ktorú som začal fakt už aj nejako trenovať bola limp bizkit behind blue eyes...

pamatam si, že ma viac v tej dobe lákalo vybrnkavanie ako hrať akordy...ale samozrejme, že som hru cez akordy nezavrhoval, len niekedy mi už išlo na nervy hladanie spravneho rytmu...ale vačšinou som si šiel podla seba a snažil sa o to nech to snaď znie :)

dnes už mám 2 elektricke gitary. Jednu podladenu na C a druhu v štandarde...Starú len-tak na cover čas od času a novšiu skôr na precvičovanie teorie, zahrať si s automatickymi bicimi a tak...
ale neodolal som ani zahraniu si par mojich doslova prvych coverov na mojej prvej elerickej gitare..., vtedy ešte nepodladenej...

Poslať 03 Jan 2010, 15:48
Pavloer nováčik
nováčik

m0noLiTh píše:

dnes už mám 2 elektricke gitary. Jednu podladenu na C a druhu v štandarde...Starú len-tak na cover čas od času a novšiu skôr na precvičovanie teorie, zahrať si s automatickymi bicimi a tak...
ale neodolal som ani zahraniu si par mojich doslova prvych coverov na mojej prvej elerickej gitare..., vtedy ešte nepodladenej...

ako dlho uz hravaš na gitare ??
Začiatočnik

Poslať 03 Jan 2010, 16:06
m0noLiTh okukávač
okukávač

približne 2 roky hram...ale su tam obdobia, kedy sa mi moc nechcelo trenovať nove veci a inokedy zas kedy som mohol pre to urobiť aj niečo viac, ale tak bavilo ma to a nechystam sa s tym v blizkej dobe prestať...

snažim sa dať si nejake ciele na čom v hre na gitaru v blizkej dobe skusim popracovať...

napr. pred nejakou dobou to boli covery akym je napr. aj tento:
http://www.youtube.com/watch?v=xKAYiefMR4I
(system of a down chop suey)

hram to ja

,...dnes mi už na podobnych videach až tak nezaleži ako v tej dobe...ale nelutujem, že som ich urobil, aspoň ma to niekam posunulo...a lepšie sa mi sem-tam pohadalo s nejakymi prehnane sebavedomymi borcami čo do mňa rypali všemožnym spôsobom, že nič neviem :D ale to už asi ku gitarke patrí... :D

Ďalší

Späť na Všeobecná diskusia