Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Všeobecná diskusia Ako často si kupujete nové vybavenie?

Ako často si kupujete nové vybavenie?

...voľná diskusia o všetkom

m0noLiTh okukávač
okukávač

Zdravím, nemám čo robiť, tak ma napadlo, žeby sem hodím niečo...

Ako často si kupujete nové vybavenie??
Myslím tým hocičo - gitaru, efekt, komba...

a ešte by ma zaujimalo, či mávate problemy natočiť si zvuk aky chcete ak zmenite niektoré\všetky kusky vašej vybavy...

Ja som dal do svojho prvého vybavenia tušim cca 20 tisic.. (asi tak 1,5 - 2 roky naspať a bolo to cca koncom roka 2007)
bola to lacnejšia ibaneza, zoom G2.1u, kustom arrow 16w (male kombo na doma). Tato zostava mi stačila snaď aj vyše roka...potom sa mi zažiadalo lepšie kombo (to už mám nejako od februara tušim) a pred pár dňami som si kupil aj novu gitaru a lampový distortion...musel som krotiť svoje vydavky aby som si to mohol kupiť, ale stalo mi to za to...

časom som sa naučil lepšie vytačať zvuky, ale s tym lampovym distionom je to už horšie kedže ho mám len krátko...ale tak pomaly na to prichádzam...no to by som už odbehol od témy...

link na moje vybavenie a podrobnejšie informacie keby niečo:
http://forum.lidlmusic.sk/viewtopic.php?t=1626

Poslať 04 Okt 2009, 23:12
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

No odpoveď jednoduchá ked su kese :D .

No podstate kebyze hrám v kapele tak by som nákup resp výmenu určite zvažoval, ale na doma mi stačí momentálne to čo mám.

Ale kebyze su kese tak by som zvažoval externú zvukovku, vox sathurator a potom nové snímače. Lebo to väzbenie na higaine ma občas vytáča. DO každého presetu potom musim dávat noise gate a uz to neni až tak košer :roll: .

Ale tento rok som už kúpil Peavey Valveking Royal 8, takže niečo nové príde asi až po novom roku
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 05 Okt 2009, 15:49
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ja osobne teraz riesim nejaky ten efektik.....a aj kombo......a s Jacksonou som maximalne spokojny....som mal na zaciatku pochybnosti o licencovanom Jackson floyde....ale zostal som prekvapeny, lebo drzi ako hovado....takze ked tak nad tym rozmyslam asi ju ani nepredam a neviem si ju vymnachvalit... Jackson The Blood Line 8)
No comment.....

Poslať 11 Okt 2009, 02:30
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

ja vzdy riesim dilemu, ked mam prachy co si mam kupit...
so zvukom so viac-menej spokojny, uz idem dokupovat len okrasy..nejaku vysielacku, ladicku do racku...

ale nebranim sa ani novym aparatom (planujem diezel - dilema herbert vs. VH4) gitaram (na vianove asi Gibson Flying V) a inym prkotinam (nejake drobnosti do studia nahravacieho)
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 11 Okt 2009, 10:14
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

V kazdom pripade si myslim, ze ked uz clovek kupi novu vec /nove veci/, je potrebne ich poriadne preklepnut a vyuzit to /vycucat s toho co najviacej/... :wink:
V ramci dovybavenia mojho studia teraz napriklad pracujem na multiefektovom procesore 1101 a Control6 footswitchom... :idea:

Poslať 11 Okt 2009, 15:02
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

majo, asi nepotrebujes MIDI kontroler do studia?
mam M-audio keys61 na predaj
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 11 Okt 2009, 20:00
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

nekupujem, k comu by mi to bolo? :lol:
Obrázok

Poslať 11 Okt 2009, 20:48
V.I.P.
V.I.P.

GM_viktor píše:
majo, asi nepotrebujes MIDI kontroler do studia?
mam M-audio keys61 na predaj

No ten Control6 nie je len MIDI controler, je to original ovladac vsetkych funkcii v tom multaku...
Ja mam pracovnu stanicu Technics Panasonic KN-7000 a tam je vsetko co potrebujem, ale diki za ponuku... :wink:
Naposledy upravil marianguitar dňa 11 Okt 2009, 20:50, celkovo upravené 1

Poslať 11 Okt 2009, 20:48
focus Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

marianguitar píše:
V ramci dovybavenia mojho studia teraz napriklad pracujem na multiefektovom procesore 1101 a Control6 footswitchom... :idea:

Maroš, myslíš Digitech GSP 1101 ? Veľmi zaujímavá vecička, vynikajúci test spravili týto 2 chalani:
http://www.youtube.com/watch?v=_178FCXd4WM
http://www.youtube.com/watch?v=ZDbVTPW- ... re=related
http://www.youtube.com/user/singtall#p/u/2/tOkpoTO6ZmI
http://www.youtube.com/user/singtall#p/u/1/R1zLlbLyu7o

Všetky presety, ktoré tam používajú, ten pán vľavo, Ross ( má alias ,,sightall,,) uložil na stránku Digitechu a dajú sa voľne stiahnuť. Myslím hlavne skreslené zvuky. 1101 používa aj Feki, kt. myslím prispieva aj do tohto fóra, určite by som si ho rád u teba vyskúšal, až to bude aktuálne.

Poslať 11 Okt 2009, 20:52
V.I.P.
V.I.P.

focus píše:
marianguitar píše:

Maroš, myslíš Digitech GSP 1101 ? Veľmi zaujímavá vecička, vynikajúci test spravili týto 2 chalani:
http://www.youtube.com/watch?v=_178FCXd4WM
http://www.youtube.com/watch?v=ZDbVTPW- ... re=related
http://www.youtube.com/user/singtall#p/u/2/tOkpoTO6ZmI
http://www.youtube.com/user/singtall#p/u/1/R1zLlbLyu7o

Všetky presety, ktoré tam používajú, ten pán vľavo, Ross ( má alias ,,sightall,,) uložil na stránku Digitechu a dajú sa voľne stiahnuť. Myslím hlavne skreslené zvuky. 1101 používa aj Feki, kt. myslím prispieva aj do tohto fóra, určite by som si ho rád u teba vyskúšal, až to bude aktuálne.

Ano myslim ten, uvidime, co s toho bude... :arrow:

Poslať 14 Dec 2009, 22:54
obsidian Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Raz do roka, ked menim struny :).

Ale vazne, interval bude asi raz za tri roky. Neviem preco, ale spontanne ma napadne, ze teraz je ta spravna doba na investiciu do muziky a splnim si tak davnejsie sny, ktore boli odsunute na vedlajsiu kolaj. Cize takto som prednedavnom zacal snorit po novej gitare (7-strunovej).

Poslať 07 Jan 2010, 15:41
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

tak ked su peniaze a ked je co kupit :D ale v podstate minuly rok som kupil gitaru, kombo, booster a prislusenstvo takze tak :lol: a so zvukom som 110% spokojny cize ked budu peniaze tak planujem zainvestovat do zvuku-teda do niecoho co by mi dalo este lepsi zvuk ako mam teraz (Golem) :) :lol:
New begining :)

Poslať 07 Jan 2010, 23:03
V.I.P.
V.I.P.

Nováčik píše:
tak ked su peniaze a ked je co kupit :D ale v podstate minuly rok som kupil gitaru, kombo, booster a prislusenstvo takze tak :lol: a so zvukom som 110% spokojny cize ked budu peniaze tak planujem zainvestovat do zvuku-teda do niecoho co by mi dalo este lepsi zvuk ako mam teraz (Golem) :) :lol:

Ked to prijde, rozhodne porozmyslaj, pripadne sa porad a naunahli sa... :wink:

Poslať 08 Jan 2010, 11:22
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Tiež som takto rozmyslal, že preamp a postupom času som zistil, že kupovat preamp nemá moc význam. Jedine kupit hned s poriadny koncom bednou a valit v skušobni. Čo som zistil, tak ten moj preamp má dosť velký výstup pre taký zvuk ako som si predstavoval. Co sposobuje že kombo i pri malej hlasitosti vcelku reve, alebo zvuk neni dostatočne kvalitný. Ak by si mal Low vstup na kombe možno by to bolo lepšie, ale nemyslím si. Dalšia nevýhoda (ako sa to vezme) je že si musíš byt istý tym zvukom ktorý chces. Lebo ak kupiš moderný preamp napr Engl E530 tak zneho dostat klasický crunch je vecou velkých kompromisov, resp bude stále zniet moderne. Narpv u mojho Studia je zase problém že zvláda i Higain ale je to skor taký oldschool, niečo ako metalika na ride the lightning, alebo Krabathor - Only Death is Welcome. Síce taký marshall Jmp tušim zvláda i higainnové prasačiny, vid Jimi CImbala.

Ak by som mal hrat do veže alebo do Pc tak by som určite radšej šiel cestou multaku prípadne simulácií. Napr. tu na bazare som tusim videl Vox ToneLab Le za 170e čo mi príde na multak vyššej triedy dobre. Taký multmulták ti zostane a bude sa ti hodit ked pojdeš na výšku můžeš cvičit.
Celkovo preampy vyjdú odost drahšie než poriadna Hlava. Napr za cenu preampu a koncaku (napr i Golem cca 230e + koncak skoro 400e) by si mohol mat Valvekinga (necelých 400e) alebo IMG Stage Line, prípadne i Randall že už má Low Cost All Tube amp, a bednu. Taký Valveking je maso. Nádherný sound, higian rezal ako, prirovnal by som ho k Death - Sound of Preserverance. Aspon taký som mal pri skusani C-1 takýto pocit.

Tiež som špekuloval ako ty, ale po čase ma to prešlo. Nechcem ta tu silou mocou odhovárat ale najprv si ujasni či je toto to pravéorechové. Tiež som kedysi rozmyýšal že 7strunka podladovat a sekat tučné riffi bude to pravé orechové, ale nevim akosi mato omrzelo.(Že by to bolo tou hudbou čo som začal vo večšej miere počuvat - Pink Floyd, Satch a podobné gitarovky, 70´s, ambient a podobne psychariny :D ). Osobne teraz skor pokukujem po Godin Velocity, nádhernom univerzálnom strate :) snád po lete budu euračiky :).

Hodne zdaru pri výbere. 8)
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 08 Jan 2010, 12:17
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

fuuha...tato vec je do buducna-do leta tak mam cas si robit prieskum...zatial sa orientujem len podla ukazok na nete a tam mi prislo najlepsie riesenie(co sa mi najviac pacilo) ten Valveking a Golem...samozrejme pri Golem-e budem potrebovat koncak a to by som zatial poriesil tak ze by som si nechal Envoy a ten by som pouzival ako kvazi koncak s bednou...u Golema ma vsak laka aj ten Mode for Lead na sola :twisted: ...este uvidim, ked na to pride tak urcite este porozmyslam a dam si aj poradit :wink:
New begining :)

Ďalší

Späť na Všeobecná diskusia