Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Všeobecná diskusia TO SR

TO SR

...voľná diskusia o všetkom

Poslať 19 Jún 2009, 21:58
briann68 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Pozna niekto nejaku anglicku americku stranku s hudobnymi nastrojmi ktore sa daju objednat aj na slovensko? stranky ako music123 guitarcenter nejako tuto moznost nemaju

Poslať 19 Jún 2009, 22:18
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

briann68 píše:
Pozna niekto nejaku anglicku americku stranku s hudobnymi nastrojmi ktore sa daju objednat aj na slovensko? stranky ako music123 guitarcenter nejako tuto moznost nemaju

Lebo to legalne nie je tak jednoduche... :?

Poslať 19 Jún 2009, 22:20
domáci pán
domáci pán

marianguitar píše:
briann68 píše:

Ale pocul som o tpkoch ktory si z ameriky normalne kupili veci. alebo anglicka

Poslať 19 Jún 2009, 22:26
V.I.P.
V.I.P.

briann68 píše:
marianguitar píše:
briann68 píše:

Ale pocul som o tpkoch ktory si z ameriky normalne kupili veci. alebo anglicka

Ak ti to ma kto priviest alebo su znamosti, tak je vacsia istota a odpada poistenie a pripadna DPH-cka a s tymito vydavkami sa pri pozerani na ceny malokto zaobera... :wink:
Nehovoriac o katastrofe v pripade nejakej poruchy a dobivani sa po reklamacnom konani a vybavovani tychto nalezitosti... :?

Poslať 19 Jún 2009, 22:51
domáci pán
domáci pán

No to je pravda ale prave hladam nieco take kde shipuju aj na Slovensko väcsinou pisu ze free shipnig ale na Sk som este nic nenasiel a ebay ee chcem nove.

Poslať 20 Jún 2009, 07:41
V.I.P.
V.I.P.

briann68 píše:
No to je pravda ale prave hladam nieco take kde shipuju aj na Slovensko väcsinou pisu ze free shipnig ale na Sk som este nic nenasiel a ebay ee chcem nove.

Krajina OZ a zazraky sa nedeju, vzdy za tym bude nieco... :?

Poslať 20 Jún 2009, 18:03
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

briann68 píše:
lebo vacsinou sa delia distributori na US, Canada a International. a firmy maju medzi sebou uzatvorene zmluvy, ze napr americki distributori sa nebudu montovat do kseftov medzinarodnym alebo kanadskym a pod.. (velmi jednoducho povedane)
Obrázok

Poslať 20 Jún 2009, 22:15
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

sak maš milion EU obchodov, najvacsi asi najblizsie je v Koline pripadne Thomann. Pohode su aj ceny aj shipping neni najhorsi. Ked uz tak treba sa napichnut na znameho co ma znameho a jeho znamy vozi veci z USA :wink: Pripadne ked chces vyjednat dobru cenu je dobre sa napichnut priamo na distributora v našom state alebo okolitych.

Poslať 29 Jún 2009, 11:41
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

co potrebujes a kolko si zato ochotny dat? :)
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 26 Mar 2010, 00:35
john_lee Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Nějak jsem nepochopil proč by nešlo z USA poslat cokoliv na SK? Vše jde.... pokud do obchodu nebo na e-shop napíšeš, tak se dá domluvit vše. Dokonce se dá obejít i clo a DPH. Dá se to přeposlat přes nejakou dárkovou společnost, která to zašle jako dar a nemusíš platit clo a DPH: V USA jsou obchodníci a pokud je krize tu tak je i tam a vlastně tam i začala. Každý obchodník ti prodá, když zaplatíš. Pro reklamu udělá vše.

A co se týká reklamace?.... tak to není problém.... v USA je e-shop už hodně let a mají hodně dobrý obchodní zákon. Pokud zapojíš trochu kreativního myšlení.... tak budeš obchodovat s USA shopmi jako doma v sámošce.

Osobně jsem objednával nějaké věci z USA a no-problem a dokonce i Honkong... a reklamace?.... bylo něco a víš jak to řešil?.... navrhnul refund... vrácení korunek... nebo nový kus.... za pár dní to bylo tu.

PS: pošta do Bratislavi trvá i 5 dní, ale z USA jsem měl tovar za 3-4 dni... a z Honkongu?..... 3 dni....to by člověk neuvěřil.

Můj názor?.... pokud člověk chce, tak jde vše.... překážky jsou na to, aby se zdolávali.

Poslať 26 Mar 2010, 02:19
V.I.P.
V.I.P.

john_lee si opitmista, suhlasim, ze to funguje, ale nie tak idealne ako pises, teda aspon ja mam trochu ine skusenosti... :?
Dal som si poslet BBE s tym, ze to stoji 99 euro a nakoniec som platil 5000 SKK a bolo to vsetko oficialne... :arrow:
Inak tie darkove spolocnosti, na to by som sa nespoliehal, nakolko tym obchadzas dost haklive zakony a hlavne ked to vezmes ako darcek, potom neviem, neviem ako s pripadnou reklamaciou... :arrow:
Co pises funguje, len skusenosti s tym mame vsetci rozne, ja taketo... :!:
Ja len aby sa tu niekto pod vplyvom jeho slov nenechal niekym oblafnut.
Ale inak samozrejme je to kazdeho vec aj pripadne riziko. :wink:

Poslať 26 Mar 2010, 03:01
john_lee Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

OK.... je to tvůj názor a zkušenost, ale já mám jiné.... nikdo nikomu neříká aby obcházel zákon a nebo nějak podváděl. Je to klasický trend. Darek se dá poslat i z jiné krajiny. Pokud budu chtít poslat třeba květiny z USA, tak je pošlu i na SK. Udělám objednávku a pošlu to darčekové společnosti.... a třeba i přibalím nějakou kytaru. Té společnosti platím za to co si objednám... zboží...+náklady na dopravu. A balíček... jako dárek příjde adresátovi. Taková je realita. A pokud pracuješ v obchodě... tak poznáš zákon o obchodním styku a povinostech z toho plynoucí. Obchodní zákon je celém světě tak tak podobný.... to, že je to dárek a koupil a zaplatil to někdo jiný na to nemá vliv. Pokud je zboží defektní a je co reklamovat, tak ti to každá společnost vyreklamuje. Ukládá ji to litera zákona.
Reklamoval jsem MP3 transmiter z HonKongu a nikoho ani nenapadlo něco řešit.... jednoduše mi poslali další kus a dokonce i omluvu za vzniklé potíže. Reklamace a doprava je vyšla dráž než celý výrobek, ale do týdne jsem měl nový kus doma.

Nechci nikoho nějak ovlivňovat.... nikoho na nic lákat... nebo ho nabádat k něčemu.... je to pouze můj názor na obchod s jinou krajinou.

Poslať 26 Mar 2010, 08:54
V.I.P.
V.I.P.

john_lee píše:
OK.... je to tvůj názor a zkušenost, ale já mám jiné.... nikdo nikomu neříká aby obcházel zákon a nebo nějak podváděl. Je to klasický trend. Darek se dá poslat i z jiné krajiny. Pokud budu chtít poslat třeba květiny z USA, tak je pošlu i na SK. Udělám objednávku a pošlu to darčekové společnosti.... a třeba i přibalím nějakou kytaru. Té společnosti platím za to co si objednám... zboží...+náklady na dopravu. A balíček... jako dárek příjde adresátovi. Taková je realita. A pokud pracuješ v obchodě... tak poznáš zákon o obchodním styku a povinostech z toho plynoucí. Obchodní zákon je celém světě tak tak podobný.... to, že je to dárek a koupil a zaplatil to někdo jiný na to nemá vliv. Pokud je zboží defektní a je co reklamovat, tak ti to každá společnost vyreklamuje. Ukládá ji to litera zákona.
Reklamoval jsem MP3 transmiter z HonKongu a nikoho ani nenapadlo něco řešit.... jednoduše mi poslali další kus a dokonce i omluvu za vzniklé potíže. Reklamace a doprava je vyšla dráž než celý výrobek, ale do týdne jsem měl nový kus doma.
Nechci nikoho nějak ovlivňovat.... nikoho na nic lákat... nebo ho nabádat k něčemu.... je to pouze můj názor na obchod s jinou krajinou.

No ved sa potom zhodneme v tom, ze je to na kazdom ako si to zvazi a to ze piseme sem svoje skusenosti je len dobre, aby mohli pripadne dalsi ludia napisat svoje skusenosti... :wink:
A na zaver v duchu sa hadam zhodneme v tom, ze s pohladu tej z transakcie ohladne "akoze darcek" je to tak trochu podvod, ale beriem to, za totacu som len vdaka tomuto dostaval nejake veci sem na slovensko, ale vtedy to ani inak neslo, ci uz bez dane alebo s danou... :wink:

Späť na Všeobecná diskusia