Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Všeobecná diskusia "Moderní" gitaristi

"Moderní" gitaristi

...voľná diskusia o všetkom

Poslať 17 Mar 2009, 13:15
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Caute, tak ma napadlo ze co hovoríte na scénu nových gitaristov ? Oslovujú Vás neakým spôsobom ? Ked áno, preco atd..

Pozn. zakladatela témy :D, obmedzme sa na koniec 90 a 200x roky.
(Cize Satros, Vai, Malmsteen... odpadávajú, ale tým nechcem povedat ze patria do "starého železa").

Tak zacnem, asi tak najviac z pomedzí nových gitaristov ma najviac oslovil
Jeff Loomis, z US prog thrash bandy Nevermore. Pre mnohých dost známa vec, pre iných menej.
Minulý rok vydal vynikajúci sólový debut Zero Phase Order.

Link na myspace: http://www.myspace.com/jeffloomis
Homepage: www.jeffloomis.com

Tak hor sa diskutovať 8)
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 17 Mar 2009, 18:31
stály inventár
stály inventár

Ešte som zabudol dodať (bo som utekal na obed), že čím je pre mna zaujímavý ?
Predovšetkým svojím štýlom, je to taká zmes hustej rytmiky (vid, jeho 7strunka od Schecter-u) a sólovej hry. + Skvelý skladatel, cize nieje ocom.
Skrátka hudba má "ríz jak dobrá 12" :D.

Naj songy: celý album Dead Heart In Dead World,
Cashmere Shiv - Zero Order Phase,
....
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 17 Mar 2009, 18:37
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

To co popisujes je pravda ale samozrejme je v tom aj kus individualneho vkusu a preferovania stylu ci typu muziky, a podla toho sa kazdemu z nas paci to ci ono, cize nazory mozu byt rozne... 8)

Poslať 17 Mar 2009, 19:32
stály inventár
stály inventár

marianguitar píše:
To co popisujes je pravda ale samozrejme je v tom aj kus individualneho vkusu a preferovania stylu ci typu muziky, a podla toho sa kazdemu z nas paci to ci ono, cize nazory mozu byt rozne... 8)

Toto mi je plne jasne, kazdý máme odlišný vkus.
Napr. som i mierne očakávam reakcie typu, že tých čo sú vysadený skôr na klasickejších gitaristov povedia, že je to obyčajný shreder a nic okolo. Podla mna si vybudoval svoj štýl, a to je hlavné, lebo v dnešej dobe prísť s niečim originálnym je fakt tažké, či už ako kapela, o to horšie ako sólista.
Jednoducho ja mu ten jeho inštrumentálny metal žerem :)

Lebo častokrát prehnaná originalita ide na úkor stráviteľnosti. (vid. Ephel Duath, Blotted Science).

Túto debatu som chcel posunút tým smerom, aby som si, sme obšírili čo sa týka novšej hudby, lebo v poslednom období idem skor späť :) (cize Pink Floyd, The Who, ...), nie že by som sa stažoval ;)

Ešte by som uviedol daľší príklad bratov Michael Amott a Christopher Amott, ktorý tvoria vynikajúci tandem v Arch Enemy, alebo v prípadne Michaela jeho stoner rockovú vec Spiritual Beggars.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 17 Mar 2009, 20:25
V.I.P.
V.I.P.

Poslať 24 Mar 2009, 10:39
petert Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

ja si myslím že za zmienku takisto určite stojí aj fínsky gitarista Jani Liimatainen (ex-Sonata Arctica)...dalej Alexi Laiho, síce toho ja už tak podvedome radím k tým trošku starším aj keď neviem prečo :D a spomeniem aj dvojicu Petri Lindroos a Kristian Ranta (Norther), takisto fíni ako aj Jani a Alexi...a mám pocit že keby som ešte trošku ponamáhal pamäť tak ďalší gitarista ktorí by ma napadol by bol určite fín :D
Ibanez DN500-WH
Engl Thunder 50 + Engl 2x12" Pro slanted E212VB

Poslať 24 Mar 2009, 11:39
V.I.P.
V.I.P.

petert píše:
ja si myslím že za zmienku takisto určite stojí aj fínsky gitarista Jani Liimatainen (ex-Sonata Arctica)...dalej Alexi Laiho, síce toho ja už tak podvedome radím k tým trošku starším aj keď neviem prečo :D a spomeniem aj dvojicu Petri Lindroos a Kristian Ranta (Norther), takisto fíni ako aj Jani a Alexi...a mám pocit že keby som ešte trošku ponamáhal pamäť tak ďalší gitarista ktorí by ma napadol by bol určite fín :D

Severske derby ... :lol:

Poslať 24 Mar 2009, 13:12
stály inventár
stály inventár

petert píše:

No napr dalsí fin by to mohol byt Timo Tolki z exStratovarius, i ked ten tiez uz bačuje pomerne dlho :).

Co sa týka Jani Liimatainen a SA, tak pred pár rokmi som ich dost počuval. Musím ich znova pocuvnut. Inač nevíš odkedy už nieje súčastou SA ? resp, neviš či na fest Masters of Rock 2008 s nimi ešte vystupoval ?
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 24 Mar 2009, 13:12
stály inventár
stály inventár

marianguitar píše:
Severske derby ... :lol:

Tak kebyze sa pozreme i na švedsku a norsku scénu, no je z čoho vyberať.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 24 Mar 2009, 13:22
petert Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ondskan píše:
No napr dalsí fin by to mohol byt Timo Tolki z exStratovarius, i ked ten tiez uz bačuje pomerne dlho :).

Co sa týka Jani Liimatainen a SA, tak pred pár rokmi som ich dost počuval. Musím ich znova pocuvnut. Inač nevíš odkedy už nieje súčastou SA ? resp, neviš či na fest Masters of Rock 2008 s nimi ešte vystupoval ?

neviem či viem dobre ale mám taký pocit že Jani opustil SA asi v roku 2007 pokiaľ ma pamäť neklame.
Ibanez DN500-WH
Engl Thunder 50 + Engl 2x12" Pro slanted E212VB

Poslať 14 Dec 2009, 22:31
obsidian Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Na Nevermore som pocul len samu chvalu, nikdy som sa k nim vsak nedostal. Az teraz, pri vyhladavani klucoveho slova "schecter*" vyhodilo aj tuto temu, ktora ma inspirovala k vypocutiu albumu "Enemies Of Reality" a solovky Jeffa Loomisa. Musim povedat, ze uz pri povrchnom vypocuti ma obe veci chytili a naznacili, ze je v nich dost velky potencial pre hlbsie "studium". Loomisova hra je presne to, co velmi mozem v tychto tvrdsich styloch. Skvele.

Poslať 20 Feb 2010, 20:34
stály inventár
stály inventár

Teraz som vcelku objavil nové tváre - James Murphy (Death, Testament, Obirtuary...). Jeho sólovky sú skor zmesou progresívu thrashingu . Určite odporučam.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 20 Feb 2010, 21:05
V.I.P.
V.I.P.

Nove tvare a hraci ak su fakt dobry je vzdy progress a inovacia...
Nove generacie vzdy vnasaju do veci dalsi rozmer alebo pripadne aspon iny pohlad, citenie a pristup... :arrow:
Ale v ziadnom pripade nezabudajme na gitarovych otcov, po ktorych umeni a feelingu sa aj tito mladici stverali... 8)

Poslať 20 Feb 2010, 22:25
focus Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ondskan píše:
Teraz som vcelku objavil nové tváre - James Murphy (Death, Testament, Obirtuary...). Jeho sólovky sú skor zmesou progresívu thrashingu . Určite odporučam.

Nové tváre? Murphy je ročník 1967, gitarista, producent a učiteľ, má nahrávacie štúdio na Floride, prispieva do Guitar player, počúval som to 15 rokov dozadu, mal ťažké zdravotné problémy, podobne ako Chuck Billy. Dlho hrával na Ibanez model SZ, teraz myslím používa Caparison Dellinger. Výborná kapela, kde ešte hrával bola Konkhra.

Poslať 20 Feb 2010, 23:22
braneo Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Chlapi ja vás neodsudzujem, keď sa vám takáto muzika páči, ale mňa z tohto bolí hlava. Čo sa týka tých gitaristov, aby som nebol off topic, tak Ian d´Saa z Billy Talent, Jerry Horton z Papa Roach alebo Ray Toro z My Chemical Romance. A snáď ešte Robin Finck z kvázi GunsnRoses resp. Nine Inch Nails.

Ďalší

Späť na Všeobecná diskusia