Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Iné Problem z dušou gitaristu :/

Problem z dušou gitaristu :/

...neviete kam zaradiť otázku? Spýtajte sa na to, čo vás zaujíma tu

Poslať 27 Aug 2014, 21:22
Juro554 nováčik
nováčik

Ahojte. Tento rok chodím na hudobnú 5 rok a mam taký pocit ako keby bola zuška o ničom.....Chodim tam aj na teoriu......ale akosi som stratil chuť hrať na gitaru.....mam takú učiťelku ktorá si myslím že nevie prosťe na gitare hrať....Chodili ku nej aj moji 2 spolužiaci ale musela si vybrat ja alebo oni a tak si vybrala mna lebo som bol lepší :) ale posledné 2 roky to ide dole vodou....Proste ak sa porovnám s tými dvoma tak som proste horší. :( Proste citím ako keby zo mna nevedela vycucať to čo vo mne je :( Na našej škole učia ešte aj další 2 gitaru ale učitelka mi povedala že také lemry ako som ja tam neberú......A to si o mne myslí každý na dedine lebo tu ešte hraje jeden taký čo vie 10 akordov a to je všetko...... :? môžem zahrať aj to najrýchlejšie solo ale oni radšej jeho a tých jeho 5-6 akordov.. Stále jeho ospevujú a mne sa posmievaju...nikdy som nedostal tú príležitosť ukazáť to čo vo mne je :? Učitelke svoj názor povedať nemôžem lebo som len predsa soplak...Mám chuť tu gitaru ktorú teraz držím otrieskať o stenu...... Stále hráme etudy,stupnice,a nejaké neznáme skladby...NIKDY som za tích 5 rokov nehral nič známe...Ani beatles ani nothing else matters ani iné podobné piesne........ Prepáčte ale nemôžem to vydržať a potrebujem sa zveriť niekom kto sa gitarám rozumie..... možno mi neuveríťe ale ked to píšem tak sa mi púštajú slzy :( :?

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Já ťa plne chápem, ale nevzdávaj to!
Toto nie je tvoj problém ale ich, keď jeho ospevujú.
polož si otázku: Pre čo robíš muziku? preto, aby ťa ospevovali alebo preto, že ťa to baví a je ti to srdcu blízke?
Okrem toho muzika a teda aj hra na gitre nie je len o rýchlosti (technike hry) ale aj o feelingu, nápadoch rozhľade, je to komplex.
Hudba nie su preteky.

Skús povedať v čom sa cítiš horšie, resp. horší. Nie je nutnosť hrať len a len známe veci a ak ich chceš hrať (spievať), tak prečo do toho nejdeš?
Gitaru o stenu netrieskaj a skús si povedať: Čo ma nezabije to ma posilní.

Kľudne sa môžeme aj porozprávať, aj telefonicky, daj mi číslo do ss-ky, zavolám ti :)

Juro554 nováčik
nováčik

Dakujem sa povzbudenie :) V com sa citim horsi? mam problem s zlozitymi akordmi (lava ruka) a mam velmi pomale prsty :( ja si chcem z niekym zahrat pesnicky kde su 2 gitary ale nemam z kym :( akurat ta moja ucitelka :( ale ta ma v takychto veciach ignoruje :/ proste kazdy ma podcenuje a ked poviem ze rad pocuvam napr heavy metal tak si myslia ze som neviem aky exot

Juro554 nováčik
nováčik

ale proste ked ten druhy hra pred mojimi ocami tak ma ide roztrhnut

Juro554 nováčik
nováčik

a este sa mi do oci smeje :(

Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Cau,

Vcelku chapem tvoje rozcarovanie. Osobne to vidim tak ze ked ti to nic nedava, tak by som sa na to vykaslal. Hras predsa pre seba a preto ze ta to bavi a nie pre neaku ucitelku. Ja som nikdy do ZUS nechodil, nemozem teda porovnavat tvoju skusenost. Bohuzial, ked clovek uci 20-30 rokov v ZUS, tak proste je to prenho robota taka ista ako niekde za pasom. V dnesnej dobe mas na Internete pristup k milion cviceniam, back track, software, taby a podobne, proste ti to prerastie cez hlavu. Preto je dobre mat niekoho kto ti ukaze cestu. Neviem kolko mas rokov, mozno si uz na strednej, mozno este len pojdes, alebo pojdes na vysku. Pojdes na intrak, do ineho mesta, alebo podobne....Osobne ja som si ted skoro po 12 rokoch nasiel ucitela, lebo som mal pocit ze sam sa nikam neposuvam, a mozem povedat ze to bol velmi dobry krok. I ked som este nemal moc lekcii, urcite mi to dalo iny pohlad. Rozhodne by som ti to odporucal. Peniaze a cas co utratis za ZUS mozes dat niekomu kto ta bude podporovat, kto ti ukaze ako spravne na to, skratka kto ti vie pomoct v tvojej ceste.

Neobmedzuj sa na dedinu. Dedina neni svet, svet je okolo teba, hladaj ludi mimo, v susednom meste/dedine urcite sa najde spriaznena dusa. Vsade je plno gitaristov, rob si kontakty a hlavne rob to co ta bavi. Ja viem ze ono v istom veku moc nejde, ale casom na to prides. Sorry ze ti pripisujem isty "teen age" vek, ale na zaklade toho co pises, tak mi prides v takom veku. Proste hudba je komplexna zalezitost, tak ako pise Marian. Proste niekdo ma rad komplexnu muziku, ale ako to chodi tak vacsina sa proste uspokoji s tym jednoduchsim, proste mainstream... Proste neries ze ten je viac oblubeny, lebo vie 5-6 akordov, i keby vedel 10. Preco by si mal byt horsi ako on? Ak technicky, tak sa nauc tych par akordov a neake songy + nieco co mas rad a mozes mu vytret zrak. Hras pre seba a preto ze ta to bavi a ze v tom vidis seba, svoju realizaciu, svoje napady, svoju invenciu. Toto co pisem ale je dlha cesta, niekdo to dokaze behom niekolkych rokoch, pre niekoho to je trat na cely zivot.
Ale to uz vrtam do filozofickeho pohladu na zivot a cestu ktoru si chces zvolit.

Sorry ak ten druhy odstavec ta dezorientoval... ber proste potom len ten prvy ako radu ktoru ti mozem dat.

Drzim palce, zelam pevnu volu, vela napadov a prijemnych chvil s uzasnym strunovym nastrojom akym je gitara.

Drz sa.

Martin
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Juro554 nováčik
nováčik

Ďakujem ondskan,žial v nášom okolí tu nikto taký nieje kto by učil gitaru.....Nemám s kým hrať......Môj sen bol si zahrať v nejakej metalovej-rockovej kapele.....ale asi nič z toho..... :( teraz tento rok idem na strednu...Problémom su taktiež rodičia tí ma chcu aby som chodil na zušku nadalej...mam problém z chytaním tažkych akordov po 5-tich neviem hrať ani z polovice tak dobre ako on: https://www.youtube.com/watch?v=5LNTXE9e5ok tý 2 to vedia....:/ a keed zahrám čo ma baví napr nothing else matters tak ludia kývnu hlavou a povedia: Ježíš to čo chlapec za hovadiny počúva :/ Niekedy ma ta gitara bavila ale tá učitelka no neviem ako keby mi zkazila chuť z hrania....Rodičia boli za nou ale tam vravela že mám si tie veci nacvičiť a potom sa budeme bavit o tom......Vravel som jej dobre nacvičím ale zahráme si tu nothing else matters z 2-ma gitarami? Nie...to bola jej odpoved...Tý dvaja čo od nej odišli od nej tak sú ovela lepší ako ja a hraju znamé skladby aj na koncertoch.....Ohladom tých kontaktoch čo tu spomínal ondskan no poznam 1 gitaristu ktorý hra približne 25-26 rokov hra síce kresťanské piesne ale niekedy bol narkoman takže hral hocičo.......Hra aj v kapele....nahrali CD-čko...hral som s ním ale teda dobre som nehral.......další problem ked hram z tým čo vie 6 akordov tak on hra zvačša na elektrickej gitare a ja na španielke.....Dá si nahlas gitaru a ja si môžem isť pískať...ked chcú aby ich niečo niekdo naučil tak nepýtaju mna ale jeho...Už má to naozaj nebaví.....nemám z kým hrať....som tak ako keby odkazaný v gitare sám na seba :/ Žial život je svina :( Marian mohli by sme si napríklad cez fb popísať o tomto? :|

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Tak le to je logicke, že ked do toho uplne nevidia, budú sa pýtať toho, kto hrý na nástroj dlhšie.
Myslím zase, že zbytočne nad tým lámeš palicu.
Nejde o to, že hra 6 akordov - obrazne určite, lebo ich hrá na 100% viac ako 6 :)
Muzika je hlavne o radosti a pocite, ktorý do nej dáš a nie meranie si síl, kto je rýchlejší, atd...

Nerieš to a snaž sa v tom, čo ťa baví, je veľa hrýčov, čo nemali učitela a poradili si.
Už som ti písal, že ked bude treba, pomôžem radou aj nejakým usmernením.

Juro554 nováčik
nováčik

No len ako to povedat rodicom aby ma odhlasili zo zus :(

Späť na Iné