Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Iné Pasívne snímače do Schecter C-1

Pasívne snímače do Schecter C-1

...neviete kam zaradiť otázku? Spýtajte sa na to, čo vás zaujíma tu

Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Zdravím,

Po istom čase som si ujasnil, že aktívne snímače niesu to pravé "orechové" :) a potrebovali by vymeniť, keďže dosť často hrávam na cleane a ten zvuk nie je to čo hľadám.
Ide o gitaru Schecter C-1, mahagónové telo + krk javor a palisandrový hmatník.

Ja som zatiaľ uvažoval nad týmito alternatívami:
1) Dimarzio Mo Joe (bridge) + Evolution (neck)
2) Dimarzio Evo2 + Evolution
3) Evo2 + Seymour Duncan SH2
4) Seymour Duncan Hot Rodded set - Sh4 + Sh2

Určite nepotrebujem mať ultra silný výstup, ale zároveň mám rád i poriadny hi-gain. Skôr hľadám takú zlatú strednú cestu. Štýl by som charakterizoval ako rock ala Satriani, post rock, progressive rock a tak podobne, taký trochu guláš :). Od snímačov by očakával, aby mi skôr tón rozjasnili. Momentálne clean pasáže mi prídu také temnejšie, sama gitara má dosť basov, ale chcel by som niečo brilantnejšie. Viem, že toto by som mal riešiť výmenou gitary, ale rozpočet bohužiaľ nepustí.

Kombináciu č.1 som uvažoval ako prvú, ale na HC jeden užívateľ skúšal ten Mo Joe do mahagónovej gitary a podľa jeho vyjadrenia charakter mahagónu bol zachovaný, čiže stále by som asi nedostal ten jasnejší/ svetlejší tón. Potom podľa stránok výrobcu ma zaujal Evo2, ten má výraznejšie stredy a výšky čo si myslím by možno naplnilo moje očakávania. Kombinácia č.3 je len experiment, aby som nemal snímače a od rovnakej značky. Set SH4 a SH2 vyjde celkovo najlacnejšie, ale zatiaľ ma zaujala najmenej, neviem je to len možno predsudok :).

Ak máte neaký inakší tip, alebo máte skúsenosti s týmito snímačmi, veľmi rád uvítam, vaše názory.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification