Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Iné Nastavovanie oktáv

Nastavovanie oktáv

...neviete kam zaradiť otázku? Spýtajte sa na to, čo vás zaujíma tu

Poslať 29 Mar 2010, 14:51
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

flazolet ti bude ladit vzdy podla toho ako je naladena struna :) ak bude mimo prazda struna, tak aj flazolet. oktavy sa doladzuju kvoli tomu,z e pri stlacani o prazce sa struna trochu natiahne a nadladi. a prave toto riesi ladenie oktav aby ladili aj stlacene struny. preto sa oktavy ladia ako posledne, ked je uz nastaveny dohmat, prehnutie krku...
Obrázok

Poslať 29 Mar 2010, 18:10
Thorax nováčik
nováčik

Vďaka, no skúsim si to naladiť podľa tónov.

Poslať 04 Apr 2010, 21:07
Thorax nováčik
nováčik

styrioci píše:
flazolet ti bude ladit vzdy podla toho ako je naladena struna :) ak bude mimo prazda struna, tak aj flazolet. oktavy sa doladzuju kvoli tomu,z e pri stlacani o prazce sa struna trochu natiahne a nadladi. a prave toto riesi ladenie oktav aby ladili aj stlacene struny. preto sa oktavy ladia ako posledne, ked je uz nastaveny dohmat, prehnutie krku...

Vôbec si to nevysvetlil zdlhavo. :)
Je to presne tak, ako si písal. Teraz už mám gitaru nastavenú perfektne. Všetko ladí. :)
Neviem potom prečo niektorí hovoria, že oktávy sa ladia podľa flažoletov, to preto som bol v rozpakoch. :?

Dík za radu.

Poslať 04 Apr 2010, 22:50
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

Thorax píše:
Neviem potom prečo niektorí hovoria, že oktávy sa ladia podľa flažoletov, to preto som bol v rozpakoch. :?
pretoze flazolet nad 12. prazcom naladenej struny ti sluzi ako referencny ton pre ton na 12.prazci. ak to nesedi, tak je nieco zle a treba to dostelovat. a na taketo vyskusanie, resp overenie ladenia oktav ti netreba ani ladicku ;)
Obrázok

Predchádzajúci

Späť na Iné