Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Vaša kapela, projekty... Nová verzia Gitarovej univerzity

Nová verzia Gitarovej univerzity

...miesto na prezentáciu vašej kapely či projektu.

Poslať 24 Jan 2010, 10:32
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Vazeni, chcel by som po sebe /ani neviem ci sa mi t tu doteraz niekedy stalo/ :lol: :oops: poupravit text a dat to na spravnu mieru...
A sice ked zetto pisal o pull-off technike malickom a prstennikom a ja som napisal:
No jasne prstennik a malicek v Pull-off je krutarna, otazka znie ci to je nutne takto hrat, resp. kedy nastane situacia, ked je nevyhnutne takto hrat, ale suhlasim, ze cvicit to je vhodne, vyuzitelnost, tot otazka...
Ale kedze som zrovna tocil video o zakladnej technike "trilok" samozrejme tato odpoved patrila k tomuto a nie k pull-off... :oops: :wink:
Ovladat priklep a uvolnenie vsetkymi prstami dohmatovej ruky /samozrejme okrem palca/ je dolezite a nevyhnutene k solidnej hre na gitaru... :wink:

Poslať 24 Jan 2010, 12:23
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

zetto129 píše:
marianguitar píše:
GUMM 017 Základne techniky - uvoľnenie / Pull-off http://www.youtube.com/watch?v=QXw2pdAxomc

na toto video som sa tesil. pulloff je jedina zo zkladnych technik ktora mi nejde..a musim to stym zatrhnutim prehanat, co pri dlhsich linkach nemam sanu uhrat..ale detailne som si to od teba okukal teraz tak sa mi to podari..aj ked pulloff z mlicka na prstenik je pekna supa :-D:-D

NA dobré zvládnutie Hammer ON A Pull OFF odporúčam cvičiť týmto spôsobom klasické chromatické cvičenia 1-2-3-4 a iné dalšie variacie. Spolu s metronomom zplešenie určite príde
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 24 Jan 2010, 17:11
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Ondskan píše:
zetto129 píše:
marianguitar píše:
GUMM 017 Základne techniky - uvoľnenie / Pull-off http://www.youtube.com/watch?v=QXw2pdAxomc

na toto video som sa tesil. pulloff je jedina zo zkladnych technik ktora mi nejde..a musim to stym zatrhnutim prehanat, co pri dlhsich linkach nemam sanu uhrat..ale detailne som si to od teba okukal teraz tak sa mi to podari..aj ked pulloff z mlicka na prstenik je pekna supa :-D:-D

NA dobré zvládnutie Hammer ON A Pull OFF odporúčam cvičiť týmto spôsobom klasické chromatické cvičenia 1-2-3-4 a iné dalšie variacie. Spolu s metronomom zplešenie určite príde

tak tak.presne to robim..uz len cakam na to zlepsenie :)
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 09 Feb 2010, 23:01
spyros inventár
inventár

uz sa tesim na lekciu minor pentantatonika a spajanie poloh do jednotneho sola...
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 09 Feb 2010, 23:07
V.I.P.
V.I.P.

spyros píše:
uz sa tesim na lekciu minor pentantatonika a spajanie poloh do jednotneho sola...

Ukazka na tu stupnicu v mojom podani uz na You Tube existuje, no komplexne video ako GUMM ukazka to je este vec buducna... :wink:

Poslať 09 Feb 2010, 23:56
spyros inventár
inventár

marianguitar píše:
spyros píše:

Ukazka na tu stupnicu v mojom podani uz na You Tube existuje, no komplexne video ako GUMM ukazka to je este vec buducna... :wink:

Stupnica je jasna aj polohy, skor taketo to muzikantske jedinecno, co tam dokazes vniest a z cistej matematiky urobit nieco super 8)
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 10 Feb 2010, 10:52
V.I.P.
V.I.P.

spyros píše:
Stupnica je jasna aj polohy, skor taketo to muzikantske jedinecno, co tam dokazes vniest a z cistej matematiky urobit nieco super 8)

No ak to beries takto, tak sa moze stat, ze vacsia cast ludi to nedokaze, lebo ten feeling a danosti proste nemaju... :?
Ak ma niekto talent napr. na matematiku, mozem sa ucit do zblbnutia, aj budem lepsi ako by som bol normalne ale aj tak nedosiahnem ani na paty tomu talentu... :?
To bol priklad, ale takto, kto bude chodit ku mne osobne, tak sa urcite docka aj osobneho pristupu a dozvie sa urcite veci, co mam v sebe ako vec skusenosti a mojich danosti. V tom vidim rozdiel a velku pridanu hodnotu medzi studiom materialov na nete alebo z nejakych kniziek a osobnym stretnutim a vedenim... :P
Ak si spomenies, tak som ti nieco take navrhoval v case, ked som mal ist na dovolenku k tebe na chatu. Bolo by to sice necely tyzden ale to si pis, ze za ten cas sa da ukazat osobne a predebatit v ramci dotazova apolemiky ako aj konkretnych ukazok vela veci...
Myslim, ze vtedy si nejako nemal cas... :idea:

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaša kapela, projekty...