Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Vaša kapela, projekty... BARON BLADE

BARON BLADE

...miesto na prezentáciu vašej kapely či projektu.

Poslať 28 Máj 2007, 15:44
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Takze dovolte mi predstavit kapelku BB zo Ziliny v ktorej hram (gitara, backing vocals) a ktorej zaciatok siaha az do roku 1999 (pod nazvom BB od roku 2002) .. s mensimi ci vacsimi personalnymi zmenami (asi ako vo vsetkych ostatnych kapelach :wink: ) vkrocila skupinka do roku 2007 a snazi sa koncertovat kolko len vladze :lol: .. kapelka ktora zacinala v speedmetale sa pomaly tvorivo prekrystalizovala do dnesnej speedprogmetalovej podoby a na konte ma dva albumy (Xtreme Power Of Metal 2002, Guitars In The Wind 2006) .. momentalne je riadne nasliapnuta a tesi sa na fanusikov na koncertoch .. ktovie, mozno aj u vas :) ..

viac o kapele, koncerty a popr.koncerty na strankach v mojom podpise ..

Stay metal .. :twisted:

Poslať 29 Máj 2007, 07:46
mupino Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

ArEs píše:
Takze dovolte mi predstavit kapelku BB zo Ziliny v ktorej hram (gitara, backing vocals) a ktorej zaciatok siaha az do roku 1999 (pod nazvom BB od roku 2002) .. s mensimi ci vacsimi personalnymi zmenami (asi ako vo vsetkych ostatnych kapelach :wink: ) vkrocila skupinka do roku 2007 a snazi sa koncertovat kolko len vladze :lol: .. kapelka ktora zacinala v speedmetale sa pomaly tvorivo prekrystalizovala do dnesnej speedprogmetalovej podoby a na konte ma dva albumy (Xtreme Power Of Metal 2002, Guitars In The Wind 2006) .. momentalne je riadne nasliapnuta a tesi sa na fanusikov na koncertoch .. ktovie, mozno aj u vas :) ..

No v tomto štýle, čo vy hráte sa vobec nevyznám. Môžeš hodiť nejakú linku na vaše DEMO alebo niečo podobné? Ale inak držím palce tebe aj kapele. S tvojho textu je cíťiť, že tým žiješ - a to je dobrééééééé. Tak to má byť. Zápal pre vec. 8)
Girarista rocker

Poslať 29 Máj 2007, 07:50
obert Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

BARON BLADE, dobrý názov tuším krvavý baron. Tuším ma to inšpiruje k premenovaniu našej partie na BLADE BATORIČKA! :lol:
Ale nič v zlom, tiež prajem veľa úspechov do ďalších koncertov.
Elektroakustická gitara Nashville NW20CSB, Sguier Strat + kombo Nashville NW15R

Poslať 29 Máj 2007, 07:53
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Výborne, tak toto tu máme prvú slušnú prezentáciu kapelky, len tak ďalej. Poďme ukážte sa aj ostatní ak máte čo!? :D
Konkrétne já mám momentálne kapelu rozpadnutú. Jej názov je PROJEKT a hrávali sme okrem popíku rockové veci, Whitesnake, Deep Purple ale aj Garyho Moora. Tvrdší či mäkkší melodický rock.... Chalani sú momentálne rozlezený po svete. Ale nádej neumiera! Verím že to dáme znovu dokopy! 8)
Naposledy upravil marianguitar dňa 03 Jún 2007, 19:19, celkovo upravené 1

Poslať 29 Máj 2007, 11:53
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

mupino píše:
No v tomto ?týle, čo vy hráte sa vobec nevyznám. Mô?e? hodi? nejakú linku na va?e DEMO alebo niečo podobné? Ale inka dr?ím palce tebe aj kapele. S tvojho textu je cí?i?, ?e tým ?ije? - a to je dobrééééééé. Tak to má by?. Zápal pre vec. 8)

diky.. :lol:

linky na stiahnutie su na www.baronblade.com v sekcii audio .. prvy album je komplet na stiahnutie .. z druheho su tam ukazky ale v pripade zaujmu sa s tym da urcite nieco spravit .. :wink:

Poslať 29 Máj 2007, 13:18
klocek Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

ArEs píše:
...linky na stiahnutie su na www.baronblade.com v sekcii audio .. prvy album je komplet na stiahnutie .. z druheho su tam ukazky ale v pripade zaujmu sa s tym da urcite nieco spravit .. :wink:

Aj mňa by to zaujimalo, konkretne tento štýl. určite to kuknem, ale doma, bo tu nemam doinštalované moduly na VIDEO. 8) 8) 8)
Nech žije muzika a muzikanti!

Poslať 29 Máj 2007, 13:28
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

klocek píše:
Aj mňa by to zaujimalo, konkretne tento štýl. určite to kuknem, ale doma, bo tu nemam doinštalované moduly na VIDEO. 8) 8) 8)

Klocek, stačí ak máš v PC nainštalovaný audio prehrávač, resp. mp3 prehrávač a ideš. Toto ani je su videoukážky. 8)
To audio je konkretne tu:
http://www.baronblade.com/audioSK.html

A mne sa to celkom páči. Nie je to len "mastenica skreslených gitár" ale aj keyboard a to ja rád keď je to pestrejšie. Aj spev sa mi veľmi páči. že speváka pozdravujem. 8) 8) 8)
Naposledy upravil marianguitar dňa 03 Jún 2007, 19:21, celkovo upravené 1

Poslať 29 Máj 2007, 13:33
klocek Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
...Klocek, stačí ak máš v PC nainštalovaný audio prehrávač, rep. mp3 prehrávač a ideš. Toto ani je su videoukážky. 8)

Aha no fakt, já už som taký doblbnutý s toho You tube čo do toho kukám, že som si to ani neuvedomil. Takže som si to len krátko pustil 2 - 3 veci, veľmi pekné.... 8)
Nech žije muzika a muzikanti!

Poslať 29 Máj 2007, 13:37
Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Popočúval som aj já, pekne tomu tam dávajú. To my sme od tohto ešte ďaleko. Môžeme sa len učiť. Nech dotyčný napíše kde a ako nahrávali tie veci, prípadne akú majú vyýbavu kapela. Docela ma to zaujima. :)
H&K Cream Machine + kombo PEAVEY Valveking112 + FIRE-08 strat SSH

Poslať 29 Máj 2007, 13:46
gumm Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Lukas píše:

K tomu môžem len dodať "parááááááááááááda" Niekde tu sú moje sny, možná štýlovo trochu inde ale v globále v predstave ako má kapela fungovať. :cry:
Máme pred sebou stále a stále nové méty!

Poslať 29 Máj 2007, 13:52
mupino Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

ArEs píše:

Tiež som len zbežne popočúval. Celkom pekné. Osobne sa zaujímam o "technickú časť" gitarovej hry a tak by ma zaujimalo v ktorej s tých skladieb je (ak to tak môžem povedať) technicky najnáročnejšie gitarové sólo? :wink:
Girarista rocker

Poslať 29 Máj 2007, 13:57
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Lukas píše:
Popočúval som aj já, pekne tomu tam dávajú. To my sme od tohto e?te ďaleko. Mô?eme sa len uči?. Nech dotyčný napí?e kde a ako nahrávali tie veci, prípadne akú majú vyýbavu kapela. Docela ma to zaujima. :)

diky .. som rad ze sa to tak paci .. k tomu nahravaniu .. bicie boli nahravane v martinskom studiu Kobka .. vsetky ostatne veci ako basa, gitary a spevy boli nahravane doma do PC .. a dalo sa to potom zmixovat ..

Poslať 29 Máj 2007, 14:01
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

mupino píše:
Tie? som len zbe?ne popočúval. Celkom pekné. Osobne sa zaujímam o "technickú čas?" gitarovej hry a tak by ma zaujimalo v ktorej s tých skladieb je (ak to tak mô?em poveda?) technicky najnáročnej?ie gitarové sólo? :wink:

najnarocnejsie? .. tazko povedat .. to je o cviceni ..

Poslať 29 Máj 2007, 23:47
sepak Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

ArEs píše:
mupino píše:
Tie? som len zbe?ne popočúval. Celkom pekné. Osobne sa zaujímam o "technickú čas?" gitarovej hry a tak by ma zaujimalo v ktorej s tých skladieb je (ak to tak mô?em poveda?) technicky najnáročnej?ie gitarové sólo? :wink:

najnarocnejsie? .. tazko povedat .. to je o cviceni ..

Urcite, je tomu u každého nástroja. Cit a gény sú jedna vec a dril a špičková technika /hry/ druhá vec. Niekedy sa to spojí /potom je z toho virtuóz ala Pagganíni/, inokedy muzikant ťaží z každého niečo. Osobne uprednostňujem cit a invenciu, ale dobrá technika tiež nie je na zahodenie. :lol:

Poslať 30 Máj 2007, 16:08
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Lukas píše:
Popočúval som aj já, pekne tomu tam dávajú. To my sme od tohto e?te ďaleko. Mô?eme sa len uči?. Nech dotyčný napí?e kde a ako nahrávali tie veci, prípadne akú majú vyýbavu kapela. Docela ma to zaujima. :)

k tej vybave este .. my (gitaristi) mame BEHRINGER-y LX1200H digitalne 120W hlavy+ 4x12" 400W bedne od toho isteho vyrobcu .. basak ma hlavu a bednu HARTKE (mne neznameho vykonu) .. bubenik ma bicie MAPEX ..

Ďalší

Späť na Vaša kapela, projekty...