Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Vaša kapela, projekty... Virtual Jamm

Virtual Jamm

...miesto na prezentáciu vašej kapely či projektu.

Poslať 26 Apr 2008, 19:44
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

Nazdar, na jednom fore som videl podobnu vec, tak som si povedal ci nevyskusame nieco podobne aj tu a trochu to tu ozivime...zaroven je to aj dobry trening na majovy jammsession v tatrach :lol:

ide o to, ze hodime sem nejake jammtracky...a kazdy skusi nieco do toho nahrat...mozme popripade hodit mini anketu, koho track sa bude najviac pacit
zaroven je to dobra vec, clovek si tym vylepsuje techniku, kreativitu a prostrednictvom fora moze dostat kopec rad co a ako vylepsit, comu sa vyvarovat atd...

tak tu je PRVY JAMMTRACK
Obrázok

je to viacmenej klasika..nemusite to nahravat cele, vyberte si nejaku pasaz ktora sa vam paci a do tej nahrajte co vas napadne...
najlepsie je pustit si jammtrack viackrat, nachytat nejake tie napady a postupne to nahravat...alebo zacat len tak improvizovat a potom vybrat nejaku pasaz ktora sa vam vydarila, zavesit ju sem na forum a cakat co na nu ludia povedali...

tak len smelo do toho, v marianovej gitarovej univerzite je kopa technik ktore ste sa uz mozno naucili, ci uz pentatonika alebo appregia, tak ich vyuzite prave v tychto jammtrackoch
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 26 Apr 2008, 20:13
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Poslať 26 Apr 2008, 22:48
V.I.P.
V.I.P.

Na zaciatok sem davam taky "hruby rozpis". Je to v 4/4 takte, pismena su akordove znacky a male pismeno oznacuje smerovanie bas-linky. "/" oddeluje od seba takty a // je opakovacie znamienko:

/ A / A / A / A / D / D / A / A / E / D / A / E9+/
/ aA / gA / fisA / F-E / aA / gA / fisA / F-E / F / E / C / E9+/
// A / A / A / A / D / D / A / A / E / D / A / E9+//

A to sa opakuje dokola... :wink:
Je to taká 12-stka rock & roll trochu upravena / obohatena o vlozenu 12/tkt. pasaz... :lol:
Naposledy upravil marianguitar dňa 27 Apr 2008, 12:20, celkovo upravené 1

Poslať 27 Apr 2008, 11:53
V.I.P.
V.I.P.

Tak ako prvy vkladam kratku ukažku jednoduchého sóla na prvých 12 taktov, ktoré si potom v gitarových cvičeniach môžeme rozobrat samostatne podľa jednotlivých riffov použitých v tejto ukážke:
http://www.youtube.com/watch?v=YjYBwx-dY2M
K tejto ukažke len par poznamok: kedže momentalne nemam doma sebou M - Audio kartu, nahraval som to cele dost sokolsky na kolene a sice tak, že som si vložil do videa najskor zvukový track. Potom som si na druhom notebooku postil cez AUDACITY podklad, kotry som cez obyčajný kamerový mikrofón potom doplnil ukážkou sóla. Moc pohodlne sa to nerobilo a ani zvukovo to nie je nič moc, ale myslím že na úvod to svoj účel splní... :wink:

Poslať 27 Apr 2008, 21:39
inventár
inventár

inak, kam by som mohol uploadnut nejake tie svoje napady? mam uz nejake mp3jky, tak rozmyslam ze to sem zavesim :P
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 27 Apr 2008, 21:42
V.I.P.
V.I.P.

GM_viktor píše:
inak, kam by som mohol uploadnut nejake tie svoje napady? mam uz nejake mp3jky, tak rozmyslam ze to sem zavesim :P

Staci sa spojit s Romanom (ArEs) a on ti ich sem nahodi... :wink:

Poslať 27 Apr 2008, 21:43
inventár
inventár

marian, to tvoje je super...
normalne sa sem teraz hanbim zavesit tie moje zalostne pokusy :? :lol:
ked bude ares online tak mu to poslem

Poslať 27 Apr 2008, 21:45
V.I.P.
V.I.P.

GM_viktor píše:
inak, kam by som mohol uploadnut nejake moje mp3
marian, to tvoje je super...
normalne sa sem teraz hanbim zavesit tie moje zalostne pokusy :? :lol:

Aka hanba???
Kazdy pokus a napad sa pocita. Toto co som ja nahodil, taks tym som sa hralmozno 10 minut... :wink:
Postupne dorobim ukazky aj na ostatnu cast tej skladby a pripadne aj sola v "inom duchu" resp. za pouzitia aj inych technik, aj ked to nebude vyznievat priamo rokenrolovo... :wink:

Poslať 27 Apr 2008, 21:49
inventár
inventár

ja som to nahraval podobne, pustil som si cely jamtrack a len tak som si do toho brnkal..prve ukazky co poslem budu len vybrane kratke pasaze ktore patria medzi tie pouzitelnejsie co sa mi podarilo zahrat...

neskor planujem spravit celu skladbu s tym ze sa nato sustredim a dam jej hlavu a patu...tie prve veci su sialene improvizacie aby som ziskal nejaky ten napad a inspiraciu pre dalsiu pracu..su tam aj tappingy a tak, co sa do toho stylu asi moc nehodi :lol:

P.S.: som doprovodny gitarista, cize so solami tazko ohurim :lol:

Poslať 27 Apr 2008, 21:53
V.I.P.
V.I.P.

Poslať 27 Apr 2008, 21:57
inventár
inventár

jj, dufam ze sa zapoji viac ludi...
ale vacsina asi bude mat problem s nahravanim... :cry:
ja som nahraval gitara -> Line 6 POD 2.0 -> PC...a zvuk, ved budete pocut..nie je to ziadna slava, ale nerobil som ziadny mastering alebo tak...nemam v PC moc programov nainstalovanych, cize je to tak ako som to nahral, nijako zvlast upravovane :P

Poslať 27 Apr 2008, 21:59
padishach Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

zdravim vas,

no dners som sa konecne zaregistroval, som gitarista amater domaci, ucim sa na gitarke sam treti rok, ale citim, ze by som konecne chcel s niekym si aj zahrat, ohuzial, nikoho v mojom okli nepoznam..., alebo aj najst nejakeho ucitela na rockovu gitarku niekde v KE, neviete pani nahodou poradit?

Poslať 27 Apr 2008, 22:05
inventár
inventár

sevas hod si inzerat tuto na forum...mozno sa ti niekto ozve...alebo napis uzivatelovi s nickom styrioci, on je z KE, mozno ti bude vediet poradit

dufam ze aj ty prispejes nejakou verziou jammtracku :wink:

a co sa tyka hry na gitaru, ja hram tak normalnejsie od marca 2007, od leta 2007 s kapelou, to nemas az tak vela...predtym som bol poleno, ale v kapele som sa toho vela naucil...
takze sa obzri aj po nejakej kapele, ked to budu drtici urcite ta potiahnu dopredu a dokopu do toho aby si hral o 106, cvicil a makal na sebe a ten pokrok pride :wink:

Poslať 27 Apr 2008, 22:06
V.I.P.
V.I.P.

padishach píše:
zdravim vas,
no dners som sa konecne zaregistroval, som gitarista amater domaci, ucim sa na gitarke sam treti rok, ale citim, ze by som konecne chcel s niekym si aj zahrat, ohuzial, nikoho v mojom okli nepoznam..., alebo aj najst nejakeho ucitela na rockovu gitarku niekde v KE, neviete pani nahodou poradit?

No, ak nikoho nezozenies v najblizsiej dobe, tak snad z nie dlhu dobu bude hotova (aspon zaklad) moja sukromna stranka, kde bude prebiehat aj online vyuka a diskutovat o tom sa urcite bude aj na tomto disk. fore...
Inak dohodni sa zo styrioci-m. je tu u nas na fore a je z Kosic. Nieco by ste mohli aj zbuchut spolu. Po dohode cez ss-ku sa mozes s nim stretnut napr. v predajni IFM v Kosiciach na Alzbetinej ulici hore na poschodi, vxhod je z dole od habov...
Kosican s nasho fora je aj Brano Ballo, tiez gitarista...
Ak ste tu dalsi priamo Kosicania, hlaste sa... 8) :lol:

Poslať 27 Apr 2008, 22:09
padishach Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

marianguitar píše:
padishach píše:
zdravim vas,

No, ak nikoho nezozenies v najblizsiej dobe, tak snad z nie dlhu dobu bude hotova (aspon zaklad) moja sukromna stranka, kde bude prebiehat aj online vyuka a diskutovat o tom sa urcite bude aj na tomto disk. fore...
Inak dohodni sa zo styrioci-m. je tu u nas na fore a je z Kosic. Nieco by ste mohli aj zbuchut spolu. Po dohode cez ss-ku sa mozes s nim stretnut napr. v predajni IFM v Kosiciach na Alzbetinej ulici hore na poschodi, vxhod je z dole od habov...
Kosican s nasho fora je aj Brano Ballo, tiez gitarista...
Ak ste tu dalsi priamo Kosicania, hlaste sa... 8) :lol:

viem, myslim ze som ta aj stretol, ked som tam kupoval Yamahu 420 asi pred 2 mesiacmi :wink:

Ďalší

Späť na Vaša kapela, projekty...