Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Vaša kapela, projekty... m0noLiTh - moje amatérske video na youtube

m0noLiTh - moje amatérske video na youtube

...miesto na prezentáciu vašej kapely či projektu.

Poslať 15 Júl 2010, 11:05
m0noLiTh okukávač
okukávač

Trocha som nevedel čo s dňom, tak som dorábal tú nie až tak moc dávnu vec (to čo som nazval I am).

Nehovorím, že je to dokonalé, ani, že niekde počas nudného dňa zas nevymyslim spôsob ako tam zahrať niečo inak...opäť som použil jednoduché video, kde sa menia obrázky, ale to je skôr už taký bonus, to robím vždy až ako posledné...čiže vo chvíli, keď vypojím gitaru a tak...

Tak tu je teda link na môj výtvor:
http://www.youtube.com/watch?v=_hIleW8x7Ug
(aktualizavane by m0noLiTh, pôvodne som odmazal)

Prvych cca 25 sekund je rovnakých, ale potom som tam dorobil navyše taký jednoduchý blues 2 akordy, doplnené pentatonikou od A, a za týmto ,,blues" ide ešte niečo ako ,,outro"
Naposledy upravil m0noLiTh dňa 15 Júl 2010, 21:23, celkovo upravené 1

Poslať 15 Júl 2010, 12:40
Pavloerr nováčik
nováčik

viac očujem skor tu hajtku jak teba :(

Poslať 15 Júl 2010, 14:15
m0noLiTh okukávač
okukávač

Pavloerr píše:
viac očujem skor tu hajtku jak teba :(

Zle nazvučenie?

No, rozmyšlal som, žeby to nebolo odveci nahrať s iným zvukom, však si pamatám ako som cca postupoval...

Takto som to cca vytvoril:
(na zoome ak sa nemylim 38 bicie - coš bol metronom...

natočil som metronom na 64, do toho spravil rytmus...teda A7, D7...
...hajtku som pridal tušim v cca 51 tempe či čo to bolo...samozrejme som si najskôr nahral iba tu hajtku s metronom, až potom nahraval tak ,,skúšobne rytmus akordov A7,D7"

Potom pridal pentatoniku od A nejakú len-tak z feelu, viackrát nahravanú, s tým sa ešte pohrám...zvuk metronomu mi už išiel na nervy, tak som to vymazal a nechal sa tými akordmi a hajtkou snáď viezť...

Zdalo sa mi to furt trocha krátke, tka osm narýchlo vytvoril to akoby ,,outro, t.j. tam kde už tie akordy D7, A7 nehraju a prešli bicie.."

Ohladne toho outra mám taku predstavu aby jedna gitarka rezala tak bluesovo mierne dokreslene a druhá tam rezala nejaké tie power akordy (ale iba primu a oktávu z nich, a strednú strunu tlmiť dohmatovou rukou)

A tá čo by rezala tie powery by mala znieť tak mierne akoby ,,agresivnejšie"

Ale tak znie to možno jednoducho, ale tažšie sa vykoná, no čo, musím sa ako zvukár zlepšiť...
A ak sa ok pamatám tak to hrám od E, ide sa tam z E na F, a potom z E na neviem čo už...mám to hlave skôr vizuálne...

A keď som toto všetko nahral dostal som sa akurát tam kde konči ten blues a zmenia sa bicie...tú časť som tak narýchlo nahral,n ebol už moc čas nastavovať zvuky na zoome a tak, keď bolo dosť hodín...

Trocha rozmyšlam aj o tom, žeby tam ešte dačo dorobím, však uvidím, podľa nálady...

Proste rád by som tam dostal taký mierne dokreslený blues zvuk na tie akordy, do toho to pentatoniku cca v tom reverb efekte nejako aj nechať..a tak ďalej...návod síce mám k tomu zoomu, ale čo z toho, keď človek moc nevie čo má robiť:) a navyše sa mi tak zdá že to o dosť inak hrá naživo ako mi to nahráva...

však gitarka je nedávno naladená, struny vymené, kombo mám na doma absolutne ok..

Poslať 15 Júl 2010, 14:45
Pavloerr nováčik
nováčik

no ja len to ze som malo očul gitaru len bicie a ten škrčavy skresleny zvuk kebyže daš jemnejšie skreslenie ubereš troška na volume bicich a pridaš kusok na gitare by to asi bolo lepšie ale inač ok muzika len to mi trocha vadilo ze očuvam "metronom" a nie gitaru ...

Poslať 15 Júl 2010, 20:08
m0noLiTh okukávač
okukávač

Trocha som skúšal prenastovať na kompe zvuk a zistil som, že to fakt bolo nazvučené nie moc kvalitne...no nevadí, stáva sa...
Tak som teda spravil druhu verziu tejto nie moc podarenej veci...

Rozdiel je proste v použitých zvukoch (už tam nie je tvrdý zvuk použitý vôbec, pretože kým ho nastavim tak ma asi..

Taktiež je tu zmena v obrázkoch, ale to bolo iba tak, nudil som keď bolo vonku hnusne...Aj podľa nahrávacieho programu to mám nahrané hlasnejšie ako bola ta prvá verzia tak je to hádam ok...

Určité chyby sa tam stále nájdu...ale tak s týmto som zatial nie moc dlhú prácu s tým songom spokojny...
Tak ak sa to chce niekomu kukať, enjoy

link na verziu 2
http://www.youtube.com/watch?v=buvh8cBF3g0
(cca 2:45, niekoľko obrazkov, mierny upgrade bicích na záver, použil som aj pár citátov, ale nie moc...)

Poslať 15 Júl 2010, 20:41
Pavloerr nováčik
nováčik

no ten začiatok volako mi na nom moc nesedi , a ten koniec tam sprav volaky medzi prechod lebo take troška ako keby z ineho kontextu to bolo ale inač taka pohodovka je to

Poslať 15 Júl 2010, 21:22
m0noLiTh okukávač
okukávač

díki, no ono je to vpodstate také ,, na trištvrte dokončené"

toto je cca taká tá akoby základna kostra na ktorú to neskôr možno dorobím ak bude chuť...

mimochodom toto je zatiaľ finálana verzia (tie bicie v strede som dal preč kto to počul s nimi)

http://www.youtube.com/watch?v=_hIleW8x7Ug

Poslať 15 Júl 2010, 21:37
Pavloerr nováčik
nováčik

mohol by si troška okopčiť na spestrenie od B.B kinga

http://www.youtube.com/watch?v=4Ny5ajCn0xw

Poslať 26 Júl 2010, 00:57
m0noLiTh okukávač
okukávač

bola nedela, nudil som sa, tak som troška skúšal skladať...nahral som to cez 2 gitary...ten podmaz hrala gitara podladená do C, a tú melodiu či ako to mám nazvať do štandardu, a na záver hrala iba ta v štandarde...

Ono je to iba taká prvotná verzia, ale tak nikdy som tento kúsok nemyslel ako normál song, skôr také mini video...

tak tu je teda link, ak chcete vyjadrite si svoj názor...
http://www.youtube.com/watch?v=Fo2qhxqPbMs

Poslať 26 Júl 2010, 10:25
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

m0noLiTh píše:
bola nedela, nudil som sa, tak som troška skúšal skladať...nahral som to cez 2 gitary...ten podmaz hrala gitara podladená do C, a tú melodiu či ako to mám nazvať do štandardu, a na záver hrala iba ta v štandarde...

Ono je to iba taká prvotná verzia, ale tak nikdy som tento kúsok nemyslel ako normál song, skôr také mini video...

tak tu je teda link, ak chcete vyjadrite si svoj názor...
http://www.youtube.com/watch?v=Fo2qhxqPbMs

Fajn, len skoda ze ta dropnuta gitara je taka zahuhlaná
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 26 Júl 2010, 11:56
m0noLiTh okukávač
okukávač

No však dal by sa ubrať gain...dlho som na nej nehral, a okrem toho mám dojem, že ten zvuk čo to nahráva je trocha iný ako ten čo ja počujem zo svojho komba...
Trocha som ho ztiahol pred tým ,,finalnym" nahravaním...

Inak pokiaľ viem aj ty maš zoomku, že? Mávas problem aby ti to nahravalo zvuk aký ,,počuješ"?

Ono ja som chcel aby bola taká proste ,,podladená", ale tak zas ,,čítatelna"...Neviem čím to je, tie power akordy sa mi viac páčia z tej mojej lacnejšej ibanezy s 12kami strunami...ale tak vedel by som ich nájsť aj na nepodladenej gitare keby chcem..

Poslať 26 Júl 2010, 13:46
stály inventár
stály inventár

Gain treba rozhodne urať, u mna sa hodnoty pohybuju okolo 30, u Extreme Distorion 10 :D. Skôr mi to pripadalo ako keby si zabudol tam dat simuláciu boxu.

Hrávam tiež cez zoom do komba. Ale všetky zvuky nastavujem/ resp som mal nastavené pri hraní cez slúchadlá čiže potom s výsledným zvukom nemám problém.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 26 Júl 2010, 14:29
m0noLiTh okukávač
okukávač

Ondskan píše:
Gain treba rozhodne urať, u mna sa hodnoty pohybuju okolo 30, u Extreme Distorion 10 :D. Skôr mi to pripadalo ako keby si zabudol tam dat simuláciu boxu.

Hrávam tiež cez zoom do komba. Ale všetky zvuky nastavujem/ resp som mal nastavené pri hraní cez slúchadlá čiže potom s výsledným zvukom nemám problém.

A nerobí sa tá simulacia boxu takto náhodou??
prehodenie sa na ,,extra EQ,CABIandMIC", tak tam dať nastavenie na na ,,Cb", a naslene tam pretočiť ,,Co" ?
Ak sa nemýlm to je zkratka od slova spolupracovať po anglicky...Co ako ,,kooperovať po našom"

Pre vysvetlenie...toto čo bolo v uvodzovkach bolo to čo zoom ukazuje na svojej obrazovke..
Ten prvý krok bol najdôležitejši, lebo išlo o prehodnie do tej simulácie boxu ak sa nemýlim...

Dúfam, že som sa vyjadril jasne:)
Ono ja som iba nedávno začal s tým nahravaním, tie obrázky to je už len-tak taký bonus...vždy až posledné čo riešim...podľa mňa zle nazvučená nahrávka sa dá prerobiť ak je záujem...

Poslať 26 Júl 2010, 16:39
m0noLiTh okukávač
okukávač

Ondskan, inak tam ma napadlo :idea:

Máš pravdu s tým, že ubrať tým gitarám gain nebolo vôbec na škodu...bol tam ten ,,BG" a bol na 80 vykurovany, a dal som ho na 30 a stále sa mi to ešte pozdávalo ako dokreslený zvuk...

Ale tak ma napadla jedna vec....Nemá náhodou aj dosť veľky vplyv na konečnu kvalitu nahrávky aj vybavenie na ktorom to človek potom odpaluje?

Napr. ja mám u pc priestorový sound (5 malých repračikova jeden subák)...Mám tie repráky už dlho a nesťažujem si na zvuk...

na to, že stáli cca okolo 3000-3500 sk boli podľa mňa absolutne ok...na ozvučenie mojej izby som spokojný...

aale tak zas inak to bude hrať niekomu kto má ja neviem 2 malé repráčiky u pc nie??

Totiž ja tieto svoje podmazy niekedy aj používam ako materiál ku trénovaniu...napr. slide som použil v pár svojich nahravkách posledných..

Poslať 26 Júl 2010, 17:49
stály inventár
stály inventár

Ano nastavuje sa to v tom Extra Eq/Cab mic
Cb - cabinet.
Dy/Co - typ mikrofónu. A potom nastavuješ polohu mikrofónu - 0 osa, 1 v polovičke, 2 - na okraji reproduktoru.

Bg - bez problémov stačí 30, i Marshall 2000, tiež Peavey chytá taký rázny sound :D

No a kvalita je úmerná zariadeniam na ktorý si to človek pustí. Na priváte mám 2.1 Logitech, môžem povedať, že vo svojej kategórií veľmi dobré. Cena 2000 - 2 roky dozadu. Akurát nie sú vhodné na hip hop/ dance a podobné srance, lebo subwoffer nehorázne tlačí i pri najmenších hodnotách a keď sa odpáli i master volume tak susedia dostávajú riadnu masáž. Odskúšané na Amon Amarth na polovicu volume :D.

Zase na druhú stranu, to že je niečo zahuhlané rozoznám i na svojich Creative HQ-1400 slúchadlách ale i na notaskových šumítkach. Každopádne neviem, ja som neni až tak kamoš s obyčajnou reprodukciou hudby na 5.1 zvuku, neviem, akosi som si na tom nevedel zvyknúť. Lepšie keď to hraje iba 2.1. Ináč tie Geniusy? hrajú vcelku slušne, čo som ich mal možnosť počúvať, ale musel by som na nich urobiť svoj záťažový test :D, aby som mohol vyniesť verdikt.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack