Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Vaša kapela, projekty... m0noLiTh - moje amatérske video na youtube

m0noLiTh - moje amatérske video na youtube

...miesto na prezentáciu vašej kapely či projektu.

m0noLiTh okukávač
okukávač

http://www.youtube.com/watch?v=EDTMlU1EWV8
(moja sobotná jamka + nejaké tie obrázky nech je to zaujimavejšie)

čo na to poviete?:)

mimochodom týmto videom nechcem ničomu robiť reklamu a ani robiť kampaň štýlu ,,legalize" tu na fore...

Išlo len o pobavenie a zabitie nudy - ja len-tak, aby nedošlo k nedorozumeniu...nechcem tým nikoho uraziť
Naposledy upravil m0noLiTh dňa 30 Máj 2010, 19:25, celkovo upravené 1

Poslať 30 Máj 2010, 09:10
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

mne sa to páči :wink: :D
New begining :)

Poslať 30 Máj 2010, 10:31
m0noLiTh okukávač
okukávač

díki :) snažil sa o to nech to má ako-taký ,,príbeh", aspoň cez tie obrázky

Poslať 30 Máj 2010, 11:23
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Motív je fajn, len by chcelo zmenu, prechod, co bohuzial tak lahko na to zoome nejde. Kedy tie nové mali programovatelnú sekvenciu bicích to by bolo ppci :).
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 30 Máj 2010, 12:03
m0noLiTh okukávač
okukávač

pravda...tiež som viackrát chcel zmeniť tie bicie počas hry, ale tak také gitarové efekty nie sú, či áno??

rozmyšlal som párkrat nad tym, jedine čo ma napadlo je nejaký te nahravací program a po kúskoch to proste pozliepať a tak tam tie prechody dať...

Poslať 30 Máj 2010, 19:26
m0noLiTh okukávač
okukávač

Zmenil som troška obrázky v tomto video a to pôvodne som odmazal...ale čo sa týka hudby presne rovnaká audio stopa tam je...

Poslať 12 Jún 2010, 17:04
m0noLiTh okukávač
okukávač

http://www.youtube.com/watch?v=BmInybXevnI

dávam do pozornosti rozrobené a nedokončené demo jednej mojej veci...

Možno si to ešte skúsim trocha inak narytmovať, alebo možno o niečo presnejšie všetko...a po tom úvode čo skončí cca v 20tej sekunde chcem ešte rozhodne pridať aj druhú gitaru nejakú...

ale ja len-tak, čo na to poviete?

Mimochodom skúšal som to púšťať u kámoša čo ma také 2 malé repráčiky u pc a u neho tie gitary hrali velmi potlačene /hlavne ten rytmus v pozadí...ja mám doma priestorový zvuk, tak mne to ide inak, takže dúfam, že to je nahrané tak nech sa to dá počúvať...

Poslať 12 Jún 2010, 19:37
stály inventár
stály inventár

Skoro nič tam neni počuť treba to lepšie pomixovať. Čo mi vadilo pri to beate ze si to tam utínal, skôr to tam nechať znieť.

Inač môžem po dnešnej skúške povedať, teraz sme hrali ze G2 do mixu cez behringer bedne a hralo to podstatne lepšie než Kustom Quad half stack. Neviem, ten aparát mi príde slabý. Strašne slabo sa presadzuje v kapele. A to mam korekcie basy 11h stredy 14 45 výšky 13 30 :). Neviem. Tá G2 je fajn mulťák, za fajn cenu.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 14 Jún 2010, 09:56
m0noLiTh okukávač
okukávač

http://www.youtube.com/watch?v=OnoJecu9e7c
(trailer na film 9, je to akési scifi kde žijú iba handroví panáčikovia, ktorých utláčajú nejaké mašiny či čo, dá sa to kukať)

ale prečo to sem dávam? :?:

cca od 50tej sekundy začne hrať akási gitara nejaký rytmus v pozadí, a sa mi to páči dosť:)

čo to je? palm mutting, alebo dačo iné? Ako nechcem to o_akordovať či čo:) len ten štyl hry sa mi páči, a aj ten zvuk :)

Poslať 14 Jún 2010, 10:00
m0noLiTh okukávač
okukávač

opravil som to...bol tam najrv zlý link na ten trailer...

Poslať 14 Jún 2010, 11:16
stály inventár
stály inventár

Podľa mňa bola 9 fajn filmík, taká odechovačka, ale mnohým ľudom sa to nepáčilo. Ale ja som fanda Burtonovského štýlu :D. Inač i soundtrack je výborný. Toto konkretne je posledná skladba - 19 Welcome Home-coheed And Cambria.

A štýl navrstvené powery a zasekané + podporené klavesami. Klasické power metalové rifovanie. Skus si napočuvať Symhony X alebo Masterplan prípadne neaké iné powermetalové kapely.

Hrané to je štýlom P - palm mute
p p p
2 2 2 4 (celá nota)
2 2 2 (pauza) 2 4
0 0 0 0 2

alebo niečo na taký štýl
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 14 Jún 2010, 18:41
m0noLiTh okukávač
okukávač

to som nevedel, že to má aj soundtrack...a tu pesničku si z toho filmu vôbec nejako nepamatám, no páčilo sa mi to, tuším to malo cca hodinu 15 iba, tak som si povedal, že aj keby to je blbosť, tak aspoň to nie je moc dlhé...a normálne ma to bavilo...

diki, skúsim si ten soudtrack zohnať...však nebude to prvá hudba ktorú budem hľadať...

inak Ondskan, nepošleš mi prosím ťa ten song čo tam hral v tom trailery na mail, ak to máš ako mp3, či iný audio formát?
(môj mail je m0noLiTh@azet.sk)
A díki, skúsim si to zahrať niekedy len-tak, však za pokus nič nedám...

Poslať 14 Jún 2010, 20:02
stály inventár
stály inventár

m0noLiTh píše:
to som nevedel, že to má aj soundtrack...a tu pesničku si z toho filmu vôbec nejako nepamatám, no páčilo sa mi to, tuším to malo cca hodinu 15 iba, tak som si povedal, že aj keby to je blbosť, tak aspoň to nie je moc dlhé...a normálne ma to bavilo...

diki, skúsim si ten soudtrack zohnať...však nebude to prvá hudba ktorú budem hľadať...

inak Ondskan, nepošleš mi prosím ťa ten song čo tam hral v tom trailery na mail, ak to máš ako mp3, či iný audio formát?
(môj mail je m0noLiTh@azet.sk)
A díki, skúsim si to zahrať niekedy len-tak, však za pokus nič nedám...

Väčšina filmov má soundtrack :)

Moje najoblubenejšie sú Pán prsteňov, Solaris, K-Pax, Gladiator, Dark Knight ... ale je kopa ďalších skvelých soudtrackov.

Skladatelia ako Hans Zimmer, alebo James Horner sú klasika, to i keby bol film úplne o hovne tak tí to aspoň hudbou zachránia. Viď Angels & Demos :? našťastie to Zimmer aspoň ako tak zachránil.

Keď budeš hľadať soudtracky tak druhé kľúčové slovo môže byť OST - Original Sound Track - čo značí hudobný podmaz, lebo napr u Matrixu je soundtrack pesníčkový. Song máš na maily.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 14 Jún 2010, 22:38
m0noLiTh okukávač
okukávač

práve som prišiel asi na fintu ako si overiť, či som to nahral dostatočne hlasno, len som si neni celkom istý, či je účinná...

finta funguje na mojom počítači a spočíva v tomto:
- volume vo windowse - menu ovladanie hlasitosti - cca do 1/8 zo spodu, tak aby to proste bolo ,,made in polnočná hlasitosť v byte"

- asi aj celý ten zvuk čo tam hral rytmus je na 2 veci pokiaľ sa začne nahrávať...
Inak škoda, znie to výraznejšie u mňa ako takto z prehrania na youtube...mimochodom tie bicie som mal v zoome naplno a až potom som spustil v kompe nahrávať..

- poodľa mňa to lepšie hrá v audiocity ako keď to už vyexpedujem ako waw a ten cez windows movie maker urobím vo film (obvykle aspoň jeden obrazok v pozadí, nejde mi o pútove video...)
..., a tento film ,,made by windows movie maker" sa dá nahrať na youtube)..
niekedy ten waw format hodim aj do mp3..

o tom nedokončenom deme...
Na záver sa musím aspoň troška pochváliť:) aspoň bie bicie mi vyšli tak, že su ,,cca výraznejšie", ale všetko to je na na...
nevadí, človek sa učí:)

Kedysi som nechával hrať kombo miesto reprákov na pc (samozrejme to fungovalo až po tom ako bol zoom prepojený cez usb s kompom, v tom zoome bolo zapojene kombo)
Keď som to takto robil problém bol v tom, že som to nevedel trafiť pak ako to cca môže znieť z bežných reprákov...(dôvodom bolo zakaždým inak potočený zvuk na kombe od hlasitosti po iné)

Už to tak nejakú dobu nerobím a vo windowse nechávam všetkok zvuk čo ide z kompu iba na tom priestoraku čo mám...Krabicu od toho asi už nenájdem, tak nepoviem aký to má výkon, ale tak mne to stačí, nejde o žiaden mega_hlučny zazrak, no stači na to keď chcete vytočiť susedov)

mimochodom čo poviete na nazvučenie toho relax jam?(prve video z tejto témy)

Podľa mňa ten reberb v pozadí som mohol nahrať aj hlasnejšie, ale tak nie je to zas až taká tragédia hádam...mojím pohľadom mi to príde lepšie nazvučené ako toto nové nedokončené...

Poslať 16 Jún 2010, 23:16
m0noLiTh okukávač
okukávač

nudil som sa už sa mi nechcelo trénovať, tak som spravil túto mini nahrávku :)
A to video je len z obrázkov čo preblikávajú...

má to iba cca 30 sekund, motív veľmi jednoduchý..hra mohla byť aj lepšia, ja viem:)
http://www.youtube.com/watch?v=w2smTx51hgU
(I am - tak som to nazval...)

Ale pohoda, či?
nie som spevák, ale text si predstavujem cca takto:

,,_" znači to prestavku,
toto znači intonovanie či ako to mám nazvať ,, - "
napadol ma aj text

doznejú tie bicie len a s tým začína aj text hneď..
I - am, _ I - am,
Soo - much lost person inside I am,

(opakuje sa motív gitary druhykrát)
I - am, I am , nobody knows _ the way the I am

Ďalší

Späť na Vaša kapela, projekty...