Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Vaša kapela, projekty... MarianGuitar: zariaďujem moje domace štúdio

MarianGuitar: zariaďujem moje domace štúdio

...miesto na prezentáciu vašej kapely či projektu.

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Cawec,

Uz som to tu na viacerch miestach spominal, ze si chcem doma zriatit take male nahravacie - projekčne štúdijko pre seba a potreby firmy na pripravu AUDIO resp. VIDEO snimok hudobnych nastrojov aparatur a doplnkov.
Kedze zivot priniesol nejake zmeny a priestor, ktory som chcel na tieto ucely pouzit sa nerealizoval, nakoniec sa to vsetko vybarvilo tak, ze som to urobil v priesoroch rodinneho domu v nultom poschodi (samostatny vchod) a tak to pomaly zariadujem a stahujem si veci, ktore budu sluzit k tomuto ucelu postpne domov do tychto priestorov, ostatne posudte sami podla fotokolaze:

Obrázok

Veľa toho tam zatial nemam (pretoze povodny zamer v suterennej miestnosti cca pred rokom nevysiel a ja som dost z veci rozpredal).

Ale zatial su mi tu k uzitku nasledovne zatiadenia, aparaty a pomocky:

1/ Notebook ASUS F3E s Fire Wire a OS Windows XPP, kde mam nainstalovany CUBASE CE-4 a niekolko dalsich programov, o ktorych sa zmienim neskor...

2/ Notebook ACER TravelMate 4072 NWLMi pre komercne pripojenie cez wifi na internet s OS LINUX (K-UBUNTU), kde mam ale tiez nejake audio programy pre rychlu pacu ako AUDACITY atd... tak isto zozviniem neskor...

3/ Zvukovu (externu) kartu M AUDIO, konkretne Fire Wire SOLO, ktora je prepojena s ntb ASUS a Cubase CE-4

4/ Externy harddisc TEAC 400 GB v spojeni s ntb ASUS.

5/ Keyboard Panasonic Technics SX KN-7000 ku ktoremu ma priviedla nahoda (mal som na plane kupit nieco uplne ine ale vyskytla sa situacia, ked som si mohol vyskusat tento, no a za cenu, ktoru som ho mal nebolo o com)...

6/ Odposluchove monitory EDIROL MA-20D pre rychle odposluchavanie z ntb (toto moc pre studiovu pracu nie je ale zatial musi stacit)...

7/ Akusticke superJumbo Avalanche JG-10NL pre nahravanie akustickej gitary

8/ 12-strunova gitara Nashville NW-7512 pre takyto zvukovy podmaz...

9/ Elektricke gitary Fire by LM, Ibanez RG-550 a Hohner RXT Revelation...

10/ Niekolko multiefektov a efektov pre rozne zapojenia a dve THRU BYPAS LISTY (foto pridam neskor, aj tak tu uplne vsetko o com pisem este nemam)...

11/ Pre potreby foto tu mam fotak OLYMPUS C-725 ultra zoom zo stativom, svetla pre tento ucel este dorobene nemam...

12/ Okrem toho tu mam momentalne aj NOVA System od t.c.electronics (na testovanie), kombo Fender Deluxe Hot Rod 40W, PEAVEY ROYAL-8 5W celolampu, Hugher & Kettner Cream Machine tube distortion preamp, AKAI Shred O matic tube overdrive pedal, basovy Yamaha FX-500B processor... atd, ostatne popisem zase neskor, postupne.
Bude toho viacej.
Naposledy upravil marianguitar dňa 13 Nov 2011, 19:18, celkovo upravené 1

Poslať 28 Dec 2008, 19:02
briann68 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Juuj keby som toto vsetko mal doma :D
Marian paradne studijko :P Mozno sa ti to tak paradne rozvinie ze raz budes produkovat albumy velkym hudobnikom heh :P
Nemas nejake take plany mozno niekedy v buducnosti robit aj take veci? Ked ano rad si potom studio u teba zaplatim :P Hovorim o dalekej buducnosti heh :)

Poslať 29 Dec 2008, 20:30
rapper Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

No pjekne, pjekne marian.
Podopisuj co vsetko tam mas a pouzivas.
Urcite je toho este ovela viacej ako tak priebezne toto forum citam 8)

Poslať 30 Dec 2008, 09:42
spyros inventár
inventár

Ja by som ako PC uprednostnil pred notebookom normalnu bednu alebo aspon dokupil kvoli ociam monitor a kvolipohodliu klavesnicu a mys.
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 30 Dec 2008, 21:55
domáci pán
domáci pán

spyros píše:
Ja by som ako PC uprednostnil pred notebookom normalnu bednu alebo aspon dokupil kvoli ociam monitor a kvolipohodliu klavesnicu a mys.

No ved klavesnicu aj mys tam Marian ma staci pozriet na obrazky :)

Poslať 31 Dec 2008, 11:29
PalinkoZa nováčik
nováčik

super, pekne zariadene

Poslať 31 Dec 2008, 11:48
V.I.P.
V.I.P.

spyros píše:

No monitor planujem k notebooku kupit velky.
Podla mna nie je problem pripojit externy monitor k tym notebookom a mozno aj naraz mat zapnute obidva ntb na jeden velky monitor... :wink:

Poslať 31 Dec 2008, 16:45
rocker Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

kks to je iny hardcore :D to ta kolko stalo priblizne secko? ty vole ja bych sa urobil keby to mam doma :D pardon

Poslať 31 Dec 2008, 17:40
lednicky1 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

o takomto niečom snivam. :)
zatial mam doma softiky, a integrovanu zvukovku :D ale najprv sa chcem naucit robit so softwarom, potom pride hardware
Berte prosim na mna ohlad, som zaciatocnik, este skoro nic neviem :)
Hram na Vintage V100 Les paul CS -> EMG 81/H3A, Gotoh tune-o-matic

Poslať 31 Dec 2008, 19:01
V.I.P.
V.I.P.

Hned zaciatkom roku zacnem dozariadovat vybavu... :wink:
Mam slubenu spolupracu s firmou Yamaha Europe cez slovensku pobocku a p. Rafaja dalsu podporu (teraz myslim v ramci dalsej realizacie mojej "Gitarovej univerzity"), takze prirastky nove budu a ako som uz pisal, kopu veci mam este v praci, efekty, multaky, thru bypas listy, nejake lampove koncaky, racky.
Uvidime, ci sa mi to vsetko tam vobec zmesti... :wink:
A chcel by som si to cle (v ramci spoluprace s firmou Mediatech) este nejako zvukovo upravit (Auralex alebo nieco podobne = zvukovu zastenu) a tiez pre ucely foto zabezpecit nejake spravne svetla... 8)

Poslať 31 Dec 2008, 21:34
lednicky1 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

marianguitar píše:
Hned zaciatkom roku zacnem dozariadovat vybavu... :wink:
Mam slubenu spolupracu s firmou Yamaha Europe cez slovensku pobocku a p. Rafaja dalsu podporu (teraz myslim v ramci dalsej realizacie mojej "Gitarovej univerzity"), takze prirastky nove budu a ako som uz pisal, kopu veci mam este v praci, efekty, multaky, thru bypas listy, nejake lampove koncaky, racky.
Uvidime, ci sa mi to vsetko tam vobec zmesti... :wink:
A chcel by som si to cle (v ramci spoluprace s firmou Mediatech) este nejako zvukovo upravit (Auralex alebo nieco podobne = zvukovu zastenu) a tiez pre ucely foto zabezpecit nejake spravne svetla... 8)

drzim palce nech sa ti to podari spravit co najlepsie.
Berte prosim na mna ohlad, som zaciatocnik, este skoro nic neviem :)
Hram na Vintage V100 Les paul CS -> EMG 81/H3A, Gotoh tune-o-matic

Poslať 01 Jan 2009, 20:46
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

marianguitar píše:
spyros píše:

No monitor planujem k notebooku kupit velky.
Podla mna nie je problem pripojit externy monitor k tym notebookom a mozno aj naraz mat zapnute obidva ntb na jeden velky monitor... :wink:
z vlastnej skusenosti (z prace, nie v suvislosti s hudobnou produkciou, ale to je jedno) viem, ze ak k svojej cinnosti potrebujes mat otvorenych viac aplikacii, tak 2-3 obrazovky pripojene k jednemu PC sa mozu celkom hodit..

2 rozne PC na jednom monitore mi nepride velmi prakticke
Obrázok

Poslať 02 Jan 2009, 11:54
V.I.P.
V.I.P.

styrioci píše:
Podla mna nie je problem pripojit externy monitor k tym notebookom a mozno aj naraz mat zapnute obidva ntb na jeden velky monitor... :wink: z vlastnej skusenosti (z prace, nie v suvislosti s hudobnou produkciou, ale to je jedno) viem, ze ak k svojej cinnosti potrebujes mat otvorenych viac aplikacii, tak 2-3 obrazovky pripojene k jednemu PC sa mozu celkom hodit. 2 rozne PC na jednom monitore mi nepride velmi prakticke

No viac monitorov na jeden PC (resp. u mna na notebook) toto som v praxi nikdy neskusal. Rad si necham poradit... :wink:

Poslať 09 Jan 2009, 20:47
V.I.P.
V.I.P.

Tak dneska som nastavoval a testoval uz tu doma zvukovku M AUDIO FireWire Solo v ramci programu pre video nahravanie, nakolko som doteraz nahraval cez interny mikrofon kamery, co kvalitativne nebolo nic moc. Tak k tomu len kratke video-demo s mojho sklipku... 8)
http://www.youtube.com/watch?v=ws1S-lRzDQM

Poslať 09 Jan 2009, 22:11
domáci pán
domáci pán

Mnoo ted to uz ma paradny zvuk aj na videu :)
Som zvedavy co za dalsie veci tam budes mat a tesim sa na fotky.
Drzim palce tiez nech sa to co najlepsie rozvinie.

Ďalší

Späť na Vaša kapela, projekty...