Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Vaša výbava Andrej "Urmo" Urminský

Andrej "Urmo" Urminský

...založte si vlastnú tému a pochváľte sa na čom hráte

Poslať 03 Nov 2007, 11:03
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

styrioci píše:
urmo: skus kontaktovat maja fera (dr.karpathorky) akurat rozpredava celu svoju zostavu (ide kupovat mesu roadster), mozno ten xpression este ma...

viem ze ho predava, ale chcem novy, nie jazdeny :wink:

Poslať 03 Nov 2007, 11:18
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

urmo píše:
Tu moju gitaru na stranke neviem ci chapem dobre. Ale kazdopadne nic nepredavam, cize je tam vystavena cisto z vystavnych dovodov tipujem:)

Urmo, ta tvoja gitara tam nie je na predaj. Vsetky tie gitary na strankach Custom Shopu, tezar konkretne hovorime o Custom Shop Soller - Sivcak sluzia ako informacna fotogaleria pre ostatnych ludi co pozeraju nase stranky. Dohodli sme sa s p. Sivcakom a takto budu v nasej sekcii postupne prezentovane aj ine SK a CZ firmy v ramci spolocnej spoluprace. Pokial by niekto taku gitaru chcel, tak ju musi firma Soller znovu vyrobit. . :wink: Samozrejme, nie je to este dorobene, chybaju popisy ale nejde vsetko naraz. Ale vsak su tam linky na orig. stranku Soller. :wink:

Poslať 03 Nov 2007, 11:30
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

marianguitar píše:
urmo píše:
Tu moju gitaru na stranke neviem ci chapem dobre. Ale kazdopadne nic nepredavam, cize je tam vystavena cisto z vystavnych dovodov tipujem:)

Urmo, ta tvoja gitara tam nie je na predaj. Vsetky tie gitary na strankach Custom Shopu, tezar konkretne hovorime o Custom Shop Soller - Sivcak sluzia ako informacna fotogaleria pre ostatnych ludi co pozeraju nase stranky. Dohodli sme sa s p. Sivcakom a takto budu v nasej sekcii postupne prezentovane aj ine SK a CZ firmy v ramci spolocnej spoluprace. Pokial by niekto taku gitaru chcel, tak ju musi firma Soller znovu vyrobit. . :wink: Samozrejme, nie je to este dorobene, chybaju popisy ale nejde vsetko naraz. Ale vsak su tam linky na orig. stranku Soller. :wink:

ved to som si aj myslel :wink: uuu, to je mi poctou ze tam je prave moja v tom vybere:)

BTW: akurat predvcerom sa mi stalo ze som narazil spicom hlavy do stropu, odrazil som kus laku z toho spicu, tak je to nostalgia kukat na to od teraz pokial to bolo nove. Mozno razsi to dam prebrusit a opravit.

Poslať 03 Nov 2007, 12:13
V.I.P.
V.I.P.

Poslať 25 Nov 2007, 16:52
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

UPDATE:

Pribudla staro-vynovena gitara Godin SD + flightcase
- novy mostik Gotoh 510T
- nulty prazec GraphTech
- ladenie Gotoh SG381 Lock
- snimace DiMarzio PAF Pro & 2x Cruiser

Obrázok

Obrázok

Obrázok

ALL:
Obrázok

Poslať 06 Dec 2007, 20:46
spyros inventár
inventár

Mafia vidi vsetko, takze sa pekne pochval Majorom. Preco si ho napokon uprednostnil pred Xpressionom? Spokojnost je?

PS: Mne na Xpressione chyba jedna vec, ladicka...
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 06 Dec 2007, 20:50
Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

spyros píše:
Mafia vidi vsetko, takze sa pekne pochval Majorom. Preco si ho napokon uprednostnil pred Xpressionom? Spokojnost je?

Takze urmo sa nakoniec rozhodol pre TC Electronic G Major??? Noooo... :?
H&K Cream Machine + kombo PEAVEY Valveking112 + FIRE-08 strat SSH

Poslať 06 Dec 2007, 20:52
V.I.P.
V.I.P.

Lukas píše:
spyros píše:

Takze urmo sa nakoniec rozhodol pre TC Electronic G Major??? Noooo... :?

No, tak toto je aj pre mna novinka aj ked asi viem preco urmo ten Xpression nema, resp. nevzal. :shock:

Poslať 06 Dec 2007, 20:57
spyros inventár
inventár

marianguitar píše:
No, tak toto je aj pre mna novinka aj ked asi viem preco urmo ten Xpression nema, resp. nevzal. :shock:

A podla teba su ake vyhody/nevyhody oboch efektov? Ked uz ho ma zakladatel temy, tak to nie je off-topic :-)
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 07 Dec 2007, 00:01
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

spyros píše:

ad ladicka: ta ladicka na g-major tiez neni nejaka prevratna, ale myslim ze yamahe za 900sk sa vyrovna...nazivo z dialky = ideal :wink:

G-Major: Zobral som ho preto lebo firma REVIEL, ktora Rocktron distibuuje, mi nebola schopna zabezpecit novy Xpression ani po 3 objednavkach (mimochodom jednej aj z LIDL Music) Oni sa so mnou len pohravali - prvykrat mi chceli podhodit ojazdeny kus, potom ma natahovali mesiac ze musi prist novy kus a po dobe cakania mi znova drzo podhodili ten isty kus co predtym. Dokonca bol zapaleny len v celofane (a vraj ze je novy a krabica nikde). Potom som behol za Marianom s myslenim ze aspon jeho neoj*bú, kedze je ich obchodny partner lepsi, a oni nic, neposlali nic ani po naliehaniach. Tak som sa na nich vysral.

Druhy dovod je mozno ten ze viacero ludi ma ubezpecilo ze G-Major signal nezere, je sice pravda ze ho upravuje, ale uvedomil som si ze mam vypinatelnu seriovu slucku tak ked ho nebudem chcet tak ho proste vypojim z obvodu jednym kliknutim na pedali

Okrem toho, G-Major obsahuje omnoho viac efektov, nebliká jak Xpression, ma prehladnejsi display, mnohohlasy chorus atd., Xpression ma zas lepsie prevodniky a HUSH, ale tak čo už...

Spokojnost je velka, lebo mam konecne zvuk ktory chcem, vybavu mam hotovu, nemusism riesit otazku zvuku a nemam pocit ze mi volaco chyba. Teraz som sice chory mam zapalene ucho takze dobre nepocujem :cry: ale som velmi spokojny = hra to jak diva svina s poriadnym delayom a pod. Na vianoce s tym hram live, stravil som 2 dni kym som pochopil MIDI prikazy aby som spojil prepinanie hlavy aj G-Majora + vypinanie samostatnych efektov, a konecne to funguje tak sa celkom tesim jak si poprepinam na koncerte:)

Okrem toho k zvuku velmi prispela prerabka Godinky. Je to fantasticky zvuk tie Cruisery. Dalsi članok ktory mi chybal, lebo som mal silnu rychlu gitaru, a teraz mam aj stredne slabu rockovo-bluesovu gitaru, s paradnym křupavým jemným zvukom alá Timmons.

Nadšenie :wink:

upravil ArEs 6.12.07 o 11.50 .. dobuducna poprosim bez nadavok dakujem ..
...all that we learn this time, is carried beyond this life.
http://www.jazzpiestany.sk
http://www.kug.ac.at

Poslať 07 Dec 2007, 00:21
mod.severin Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Hmmmm urmo: Dve otazky:

1. Aky mas MIDI kontroler???
2. Si ochotny poradit v problematike "MIDI kontrolery"??? (nieje to zeprej jednoducha zalezitost.) :roll:
Johny...:)
Obrázok

Poslať 07 Dec 2007, 00:24
cico Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Obrázky: 1
No vidis urmo, tak si si predsa len poradil. :wink:
Mna ani nezaraza fakt, ze ti nedokazal pomoct ani Marian. Niekory obchodníci sa len tvaria ze nejaku konkretnu znacku distribuuju na slovensko ale realita je uplne inde. Tam ti nepomoze ani taky kaliber ako je marian. To by ti ho zohnal asi skor z nemecka alebo rakuska.... :wink:
Život je pes, ale stojí za to!

Poslať 07 Dec 2007, 00:28
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

mod.severin píše:
Hmmmm urmo: Dve otazky:

1. Aky mas MIDI kontroler???
2. Si ochotny poradit v problematike "MIDI kontrolery"??? (nieje to zeprej jednoducha zalezitost.) :roll:

1. Behringer FCB1010

2. neni problem :) o co ide?

Poslať 07 Dec 2007, 00:29
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

cico píše:
No vidis urmo, tak si si predsa len poradil. :wink:
Mna ani nezaraza fakt, ze ti nedokazal pomoct ani Marian. Niekory obchodníci sa len tvaria ze nejaku konkretnu znacku distribuuju na slovensko ale realita je uplne inde. Tam ti nepomoze ani taky kaliber ako je marian. To by ti ho zohnal asi skor z nemecka alebo rakuska.... :wink:

tak tak. Ja dakujem za vypomoc aj za ochotu, ale stroskotalo to uplne cele. Pisal som aj do nemecka. Po 2 mailoch uz neodpisal :D Nenormalne.

Poslať 07 Dec 2007, 00:54
mod.severin Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

urmo píše:
1. Behringer FCB1010

2. neni problem :) o co ide?

Hmmmmmm... OK iba som potreboval vediet, ze ci by si vedel do buducna poradit. Zatial to nieje aktualne :) Dik

BTW: preco Behringera prave??? Nerozmyslal si o kvalitnejsom napriklad Ground control PRO, nieje to az take drahe 390 dolacov. hm?
Johny...:)
Obrázok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaša výbava