Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Vaša výbava LP_drummer´s gear

LP_drummer´s gear

...založte si vlastnú tému a pochváľte sa na čom hráte

Poslať 28 Sep 2007, 15:39
Osho Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

LP_drummer píše:
sampliky ne...ale klavesy casom urcite budu...no taky netradciny...novy hardrock

klavesy to cele ozivia...kamo ale sampliky su tiez super...najma ciklicke zvuky, ktore idu stale...je to tiez pekne ozivenie hudby...zapajate do hudby aj experimenty vramci inych stylov, ako napr. metal, jazz alebo nejake chilloutove plochy...skladby robite skor take hitove-radiove do 5 min., alebo hravate aj viac minutove epicke skladby? :?:

Poslať 28 Sep 2007, 16:00
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

vies co,robime aj take "podla predlohy" ze do 4 minut do radia,ale mame aj take 8-10 minutove balady a podobne veci...
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 29 Sep 2007, 08:02
Osho Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

LP_drummer píše:
vies co,robime aj take "podla predlohy" ze do 4 minut do radia,ale mame aj take 8-10 minutove balady a podobne veci...

Osobne si myslim, ze ak chces stvorit nejaku novu hudbu musis zabudnut na vsetky sablony a mantinely, ktore ohranicuju ten dany styl...musis brat veci, ktore chces zakomponovat do hudby ako formu zvuku a nie ako odraz urciteho stylu...len vtedy mozes stvorit nieco, co nikto pred tebou...

Poslať 29 Sep 2007, 11:17
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Osho píše:
LP_drummer píše:

Osobne si myslim, ze ak chces stvorit nejaku novu hudbu musis zabudnut na vsetky sablony a mantinely, ktore ohranicuju ten dany styl...musis brat veci, ktore chces zakomponovat do hudby ako formu zvuku a nie ako odraz urciteho stylu...len vtedy mozes stvorit nieco, co nikto pred tebou...

Tazko zabudat a nevnimat, co mas uz pod nechtami. Ak si aj myslis, ze ides mimo sablon a klise podvedomie pracuje. Tazko sa toho zbavuje. :?

Poslať 29 Sep 2007, 11:28
Osho Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

suhlasim...ale vzdy musi clovek-hudobnik z niecoho vychadzat...zo stylu, ktory ma "pod nechtami"...ale mal by tu vyslednu hudbu chciet spravit inak...originalne podla seba...mie klasicky ako uz iny pred nim a pak to ide...je vela stylov, vela moznosti, ktore sa daju dobre spojit s tym co tu uz bolo...kazdy clovek je original, individualita a od toho sa odraza aj jeho individualne vnimanie hudby...samozrejme aj jej vyjadrenie...o to sa napr. snazim ja...klasicke styly skombinovat dokopy ale zahrat to vsetko po svojom...podla toho ako to citim...je to tazko vysvetlovat...
Naposledy upravil Osho dňa 29 Sep 2007, 11:34, celkovo upravené 1

Poslať 29 Sep 2007, 11:30
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

Osho, k tej M600...
paradna gitarka, ta moja je super kusok, nekonecny sustain, predbehol aj kopec Les Paulov co som mal...nasucho taky sustain nema, po minute je pocut ze to uz doznelo, ale na aparate, na medzipolohe som ho drzal 5 minut a nebola to spatna vazba :shock: to sme vazne nechapali...
inak sniamce su DiMarzio SuperDistortion pri kobylke a PAF Pro pri krku (moj oblubeny, mam ho na kazdej gitare :lol: )
a co sa tyka tych fotiek, vyzera to vazne luxusne 8) aj bicie aj gitarka, proste parada, radost nato pozerat a este vacsia natom hrat
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 29 Sep 2007, 11:42
Osho Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

GM_viktor píše:
Osho, k tej M600...
paradna gitarka, ta moja je super kusok, nekonecny sustain, predbehol aj kopec Les Paulov co som mal...nasucho taky sustain nema, po minute je pocut ze to uz doznelo, ale na aparate, na medzipolohe som ho drzal 5 minut a nebola to spatna vazba :shock: to sme vazne nechapali...
inak sniamce su DiMarzio SuperDistortion pri kobylke a PAF Pro pri krku (moj oblubeny, mam ho na kazdej gitare :lol: )
a co sa tyka tych fotiek, vyzera to vazne luxusne 8) aj bicie aj gitarka, proste parada, radost nato pozerat a este vacsia natom hrat

si na tom asi menil snimace, nie?...cece spravte daku mp3 ukazku nech to vypocujem ako to znie...tiez rozmyslam nad nou...mas ju od firmy Stagg, ze?chcel by som pocut ako zneju tie snimace...tiez tam chcem vymenit elektroniku...zbuchajte daco :lol:

Poslať 30 Sep 2007, 00:05
inventár
inventár

co ci mam od firmy stagg?
natocime demo s celou kapelou, ptom tu urcite nato upozornime :wink:
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 01 Okt 2007, 11:04
inventár
inventár

jj...urcite nieco spravime...
ale chalani nechcem rusit nasu diskusiu,ale sme uz dost OT,lebo tato tema je zalozena za ucelom gear-u... :oops:
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"

Poslať 02 Okt 2007, 22:23
mmimoman nováčik
nováčik

tak ja sa vratim spat k teme ;) .
LP sorac ze az teraz pisem, ale neni to hadam az tak neskoro takze....gratulujem aj ja k novej sade...fakt vypada luxusne...len jedna vec ma trocha zarazila...vravis ze su to 3005 ale ak ma moje vedomosti o sonoroch neklamu, tak tam mas musle z 07 serie...a tak isto mi nejde do hlavy aj ten system proti rozladenu...to 3005 nemali...ci hej?

v kazdom pripade ti prestup z 505 na 3005 tak troska zavidim :D :D

Poslať 03 Okt 2007, 09:41
inventár
inventár

no k tym muslam...taketo musle boli v seriach 05 montovane az od serie 3005 a vyssie....505,1005 a 2005 ich este nemali...len 3005,delite a vyssie...po nastupe serie 07 ich zacali davat uz na kazdu seriu...dokonca aj na 507
a k tomu systemu proti rozladovaniu,davaju ho na kazdu seriu od 3005 a vyssie,takisto aj seria 3007 a vyssie,a myslim ze to tak bolo aj pri starsich modeloch
pochybujes ze su to 3005-ky,ci len tak pre zaujimavost sa pytas?
a nakoniec aj ta farba,autumn high glos...v tej sa robia IBA 3005-ky...3007-ky maju podobnu farbu,ale tmavsiu...
a uz ked ta nepresvedcim nicim inym,tak aspon stitkami...gulate stitky zacali az od serie 05...tu su v kombinacii bielej s takou tmavou striebornou..no na serii 07 su v kombinacii bielej a vyraznej ciernej...a starsie serie ako 3003 mali este stvorcove stitky... 8) tak hadam som ti podal dostacujuce argumenty :P

Poslať 03 Okt 2007, 11:49
Osho Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

GM_viktor píše:

tu gitarku...ci mas ju od inej firmy?ci si si ju dal vyrobit na zakazku?

Poslať 03 Okt 2007, 15:12
inventár
inventár

Osho píše:
GM_viktor píše:

tu gitarku...ci mas ju od inej firmy?ci si si ju dal vyrobit na zakazku?

je od firmy Cort
a v casti GuitarMania mas tiez temu Vasa vybava a konkretnejsie GM_viktor gear...tu mas link...
http://bazar.lidlmusic.sk/forum/viewtopic.php?t=102

nech to tu LP drummerovi nezasierame :wink:

Poslať 03 Okt 2007, 15:50
mmimoman nováčik
nováčik

ahaa dik...ne nepochybujem len sa pytam ;)
takze dik za doplnenie vedomosti ;)...som to fakt netusil

Poslať 03 Okt 2007, 15:55
inventár
inventár

neni zac,sak kazdy mame nejake medzery a na to sme tu,aby sme sa poinformovali... 8)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaša výbava