Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Vaša výbava LP_drummer´s gear

LP_drummer´s gear

...založte si vlastnú tému a pochváľte sa na čom hráte

Poslať 17 Sep 2008, 16:30
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Emil F. píše:
LP_drummer píše:
no ale pocul som ze 3007,ale vobec celkovo rada xxx7 ma zevraj dost shitne drevo a tenke...takze to nie je to co by malo byt... :cry:

Zdravím!
Trošku ma mrzí že môj prvý príspevok na tomto fóre musí byť reakciou na takýto blud..
Milý LP drummer... fakt si myslíš, že bubny za 38litrov v štandarde by nemecká firma vyrábala zo "šitného" dreva??? Myslíš, že by tým neriskovali reputáciu? Btw, ako si na to prišiel??? Vrabce štebotali?
Okrem toho, neviem či si postrehol, všetky moderné bubny s tenkostennými korpusmi vyrábajú firmy od Adam cez Pearl, Sonor, Noble and Cooley Spaun po Yamahu už asi 8 rokov -niektoré aj 15-... Dokonca sú custom firmy, ktoré dokážu urobiť brezový korpus pod 4mm hrúbky (pozri si toto www.kumu.fi - na rozšírenie obzoru..)
Vieš aké vlastnosti má tenkostenná breza oproti vintage javoru a ten oproti heavy buku??? Predpokladám, že si to nevidel ani na obrázku, nie aby si to počul...:wink:
akokoľvek... Ak o niečom nič neviem, nemudrujem.. Zbytočne motáš ľudí na nezmyselné a neopodstatnené domienky... :wink: Thnx!!
Zdravím! Emil

Zdravim Emila_F. No potom tvoje druhe slova na tomto fore by mohli byt na poucenie tych menej znalych a zaciatocnikov.
O tom co si vyssie v prispevku pisal, by si mohol (k prospechu tu vsetkych) napisat... :wink:

Poslať 17 Sep 2008, 18:28
Emil F. nováčik
nováčik

Ďakujem! :)
Ešte raz sa omlúvam za "ostrejšie antré", vždy , keď omylom narazím na príspevky tohto typu -bez ohľadu na to akú značku si kto berie do úst-, mi ide vyvaliť deckel... a ver mi, že ich je viac, ako je únosné... Neviem prečo, ale mám pocit, akoby ľudia nevedeli používať internenet, resp., neboli si vedomí toho, že sa nekončí na stránke príslušného fóra... Dá sa nájsť kopa materiálu v písanej alebo zvukovej forme či už na stránkach výrobcov, fórach venovaných konkrétnej značke, youtube-e atď....
Všetko je to o pohodlnosti, čiastočne jazykovej bariére ale hlavne tým, že sme si akosi zvykli dostávať informácie až "pod nos" zabalené v luxusnom obale.. :)
O vlastnostiach tenkostenných korpusov, ich výhodách a nevýhodách, skúsenostiach z praxe a rôznych názoroch sa dá nájsť kvantum informácií na bubeníckych fórach..
Vo všeobecnosti sa dá povedať, že rovnako ako pri jedle, víne, ženách a autách, aj tu je to všetko o vkuse a osobných zvukových preferenciách..
Ide hlavne o to, aby sa určitý typ konštrukcie neprezentoval ako zlý iba pre to, že si to autor príspevku vycucal z prsta.. V dnešnej dobe existuje na svete viacero spôsobov konštrukcie korpusov, všetky sú rovnako spoľahlivé a "správne"..
Dôležitý úlohu hrá typ dreva vo vzťahu k hrúbke.. Inak znie 4mm breza, inak 6mm javor a úplne inak 6mm bubinga...
Môj momentálny nástroj je tiež "poskladaný" jednak z rozdielnych materiálov (javor, breza, buk) a rôznych hrúbok (v závislosti na rozmere thin a medium).. Zvolil som hybridnú konštrukciu iba na základe doterajších osobných skúseností s jednotlivými materiálmi akoby "top of the tops" toho, čo ma za posledných 10r. najviac zvukovo oslovilo a set znie vyváženejšie, než by hocikto čakal... Takže podľa LPdrummera by som mal mať "nič moc zvuk", pretože moja 8" a 10" je ešte tenšia ako momentálne 3007... Tak neviem.. že by som bol hluchý? :lol:
Treba veriť vždy vlastným ušiam a nedať na múdre rady.. btw, ani moje! To, čo sa páči mne, sa totiž nemusí nikomu inému... :wink:

Predchádzajúci

Späť na Vaša výbava