Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Vaša výbava Filipes Maxipes Fýk

Filipes Maxipes Fýk

...založte si vlastnú tému a pochváľte sa na čom hráte

Poslať 22 Nov 2009, 14:44
Phelipe Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

neviem prečo až teraz ale narazil som na túto tému až teraz, tak sa aspoň trochu pochválim no .. neni sa zrejme moc čím ale skúsim to :)

Obrázok

Epiphone Masterbilt Collection DR-500R

Hardware: Gold Grover
Scale: 25.5"
Nut Width: 1.68"
Neck: Set Mahogany
FB-Inlay: Rosewood-Split Diamond
Top: Solid Sitka Spruce
Finish: Natural Satin (NS)

Obrázok

• TSL 100 Combo - Triple Super Lead - JCM 2000
• Výkon 100 W, repro 2x12`
• Pro maximální zvukovou variabilitu je osazen dvěma druhy rproduktorů Marshall/Celestion - Vintage, Marshall/Celestion - Heritage
• Počet kanálů: 3, Clean/Crunch/Lead každý s ovládáním Bass, Middle, Treble, Volume, Gain
• Přepínač Mid Boost pro čistý kanál
• Klasický pružinový Reverb Accutronics
• Ovládání `Presence`, `Reverb` a `Deep Switch` separátně pro Clean a Crunch/Lead kanál
• Dvě paralelní efektové smyčky,nezávislé pro Clean a Crunch/Lead kanál s nastavením úrovně efektu a ovládáním pomocí footswitche
• Úprava frekvenční charakteristiky `Tone Shift` pro Crunch/Lead kanál
• Virtual Tone Reduction - ovladač umožňující snížit výkon zesilovače až na cca 25W při zachování plného vybuzení koncových lamp.
• Output Mute umožní tiché nahrávání bez připojeného reproboxu prostřednictvím XLR D.I. výstupu s emulací reproboxu
• 4x lampa ECC 83 v předzesilovači, 4x výkonová lampa EL 34
• Footswitch v ceně (PEDL-00021)
• Rozměry 677x506x266 mm, hmotnost 30,5 kg
• Výkonné kytarové kombo nabízející zvuk špičkového zesilovače TSL 100 ve spojení s dvěma druhy reproduktorů Celestion, čímž poskytuje uživateli vysoký komfort, výkon a zvukovou variabilitu

Obrázok

• Série: RG
• Krk: Wizard II – 3-dílný Javor
• Tělo: Lípa
• Top: -
• Menzura 648 mm,
• Radius: 400 mm
• Šířka nultého pražce: 43 mm
• Nultý pražec: zámky
• Tloušťka nultého pražce 19 mm
• Typ pražců: Jumbo
• Kobylka: tremolo Edge III
• Ukotvení strun: v tremolu
• Ladící mechanika: Ibanez
• Snímače: 2x HB + 1x SC INF3 (krk) + INFS3 (střed) + INF4 (kobylka)
• Elektronika: Volume, Tone, 5-polohový přepínač
• Lemovka: -
• Barva: BK (Black)

Obrázok

Trochu som zase rozsiril svoju zbierku tak to idem upravit :) a to ...

Obrázok

ESP Horizon FR
ash body, maple neck, ebony fingerboard,
24 frets, 25.4" scale,
1x Seymour Duncan SH1N and 1x Seymour Duncan TB4 pick-ups,
original Floyd Rose tremolo,
1x volume and 1x tone (push-push) controls, 3-way toggle switch,
Color: Black.
Naposledy upravil Phelipe dňa 07 Dec 2011, 17:32, celkovo upravené 3
ale ved zivot je krasny :)

Poslať 22 Nov 2009, 22:38
spyros inventár
inventár

A ESP aleboLTD?

Inak tomu s tym kombom nechapem, ved to je standard... ta co uz, predaj a kup dalsie...
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 23 Nov 2009, 00:56
okukávač
okukávač

spyros píše:
A ESP aleboLTD?

Inak tomu s tym kombom nechapem, ved to je standard... ta co uz, predaj a kup dalsie...

ESP ... do tých spodných rád nikdy nevieš čo ti napchajú a čo je iné ako máš napísané ... to isté ako Squier by Fender ... asi zvolím niečo ako ESP Horizon ... a k tomu kombu .. neviem či je to dosť už na nič gitarou ale hrá naozaj divne ... pár ľudí tvrdí, vraj má viacnásobne väčšie skreslenie ako napr. Valveking a fakt by som si račej kúpil niečo od Peaveyčka, lebo toto hrá ako nejaký "udupaný blues bez šťavy" ... skúsim ešte nejaký booster (MX zakk wylde alebo TS9 ...) a poprípade nejaký analogový delay a pohrám sa s tým a uvidíme čo z toho bude ... radčej by som ešte keď tak od Marshalla zvolil JCM 800 ... popripade ten Kerry King so super boostom ... :roll:

Poslať 23 Nov 2009, 01:35
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
OK, len nechapem, co chces DELAYom vylepsovat na skresleni?? :?:

Na skreslení nič :D ... len mám delay rád ... :) ... to s tým v podstate nesúviselo, len mi to tak trochu ušlo keď už som sa tak trochu rozpisoval menej :D

Poslať 23 Nov 2009, 12:23
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Phelipe píše:
marianguitar píše:
OK, len nechapem, co chces DELAYom vylepsovat na skresleni?? :?:

Na skreslení nič :D ... len mám delay rád ... :) ... to s tým v podstate nesúviselo, len mi to tak trochu ušlo keď už som sa tak trochu rozpisoval menej :D

V pohode, nic sa nedeje, len som bol schvalne zvedavy o co ide s tym delayom... :lol:

Poslať 23 Nov 2009, 17:59
spyros inventár
inventár

Phelipe píše:
spyros píše:
A ESP aleboLTD?

ESP ... do tých spodných rád nikdy nevieš čo ti napchajú a čo je iné ako máš napísané ... to isté ako Squier by Fender ... asi zvolím niečo ako ESP Horizon ...

Inak LTD 1000 alebo 600 rada urcite nema nic spolocne so Squier... kazdopadne ESP je ESP.
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 23 Nov 2009, 19:07
okukávač
okukávač

Inak LTD 1000 alebo 600 rada urcite nema nic spolocne so Squier... kazdopadne ESP je ESP.

tak samozrejme že tie LTDčka sú lepšie ... ale tak je to podznačka a stále tam bude niečo chýbať .. so skúsenosti Ladiace mechaniky alebo nejaký ten kus dreva :P ... myslím že v inej kvalite ako origoš ESP.. ešte osm rozmýšľal nad ESP M Series ale to ma XJ pražce a tie sa mi zdajú moc široké :roll: [/quote]

Poslať 23 Nov 2009, 19:57
spyros inventár
inventár

Tazko povedat na co si zvyknuty a aky styl hras... to netusim... mne sa s ESP paci vo vseobecnosti ESP Ron Wood Signature a ESP Viper.

Poslať 23 Nov 2009, 22:25
okukávač
okukávač

tak čo sa týka u mňa najviac nejaký ten progressive/power ... a potom sa snažím niečo v zmysle jazz/funky/fussion .. proste ja som multištýlový, len bohužiaľ na ten jazz/fussion nemám moc znalostí ani technickú zdatnosť ... ale tak zase vypočujem si všetko .. od Run DMC, cez rock, metal, metalcore, power, heavy až po deathcore/death/black .. všetko čo ma osloví .. ale tak prevažne sa snažím hrať ten power/progressive ... a s tých ESP sa mi najviac lubia Horizon séria a Signature modely Alexi Laiha ... tie M series sú tiež fajn, len ako som spomínal, tak tam mi vadia tie XJ pražce :roll:

Poslať 24 Nov 2009, 13:45
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Ja by som radšej išiel do najvyššej Schecteri, taký Jeff Loomis signature je parada. ALe tak musel by ti sadnut krk do ruky. Oni tie ESP majú podobný profil ako Shecteri len cca o 1mm tenší.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 24 Nov 2009, 15:23
focus Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Phelipe píše:
tak čo sa týka u mňa najviac nejaký ten ... tie M series sú tiež fajn, len ako som spomínal, tak tam mi vadia tie XJ pražce :roll:

ESP ich používa na všetkých gitarách, 22 alebo 24 XJ, sú aj na všetkých signature a aj na lacnejších LTD. Myslíš s M-kovej rady M-II ? Hral som na obe, aj Horizon aj M-II, na slov. cena cez 50 000 starych korun, priebežné krky a asi najlepšie gitary do mojich rúk, aké som v živote držal a tak isto ESP Eclipse, tvar Les Paul.

XJ je vlastne extra jumbo, no áno, každému sedí niečo iné, mne ne by to nevadilo...

Poslať 24 Nov 2009, 18:16
spyros inventár
inventár

Ondskan píše:
Ja by som radšej išiel do najvyššej Schecteri, taký Jeff Loomis signature je parada. ALe tak musel by ti sadnut krk do ruky. Oni tie ESP majú podobný profil ako Shecteri len cca o 1mm tenší.

Tusim jedna struna navyse ako v pripade toho Loomisa je asi dost mimo jeho zaujmu.

Poslať 24 Nov 2009, 22:16
okukávač
okukávač

spyros presne si to vystihol :D : .. a na shecteroch dvoch som hral .. konkrétne hellriseri a c-1 classic ale tak .. neviem .. keď som hral na ESP Horizon Emppu Vuorinen Signature Harem Girl, tak som sa do tej gitary zamiloval .. len nikde ju neviem zohnať :roll:

Späť na Vaša výbava