Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Vaša výbava Moja korejcanka a nieco k tomu

Moja korejcanka a nieco k tomu

...založte si vlastnú tému a pochváľte sa na čom hráte

Poslať 11 Jan 2009, 01:13
Sammko Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ibanez AR 300
telo- mahagon, javorova doska
krk- javor
hmatnik- palisander
snimace- 2x IBZ Super 58
vyborne sa mi na nej hra . dobry sustain, vadia mi na nej snimace, ktore napiskavaju.

Obrázok

kombo- Behringer GMX 210 - nic moc

Obrázok

pouzivam delay BOSS DD3
Obrázok

Poslať 11 Jan 2009, 01:25
Sammko Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

ono tie snimace nemaju az taky spatny zvuk , preto ich skusim najprv zaliat vo vosku

Poslať 11 Jan 2009, 11:44
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Sammko píše:
ono tie snimace nemaju az taky spatny zvuk , preto ich skusim najprv zaliat vo vosku

No cosi som cital na gitaristi.sk, ze chces riesit s voskom....
Ak ta to bavi, skus to aj ked definicia "spatny zvuk" je tak individualna...
Ale ak chces poriesit "mikrofonicnost" snimacov, tak tym to mozes poriesit...
Ak su suntove snimace malokedy sa s tym da nieco serioznejsie robit ale existuju vynimky.
Ja som napr. pocul na jednej lacnej el. gitare Peavey taky HB - na moje ucho znej neskutocne plno, jedovaty a pritom citatelny. Aj som ho s tade zmontoval a chvilku ho riesil na jednej zo svojich gitar....
A potom su znackove snimace, ktore su vacsinou OK akurat kazdy mame svoju predstavu o zvuku a tym padom nieco pre nas je zaujimave a nieco nie.
Ale to je individualne.... :wink:

Poslať 11 Jan 2009, 14:02
Sammko Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

uz dlhsiu dobu sledujem od SD SH 4 jeff beck . presne taky zvuk aky chcem a sedi mi na styl ktory hram mate s nim skusenosti ? po pripade nemate niekto na predaj tento snimac ? ak sa nemylim je to kobylkovy snimac, aky by som dal potom ku krku ? dakujem za odpovede

Poslať 11 Jan 2009, 14:32
V.I.P.
V.I.P.

Sammko píše:
uz dlhsiu dobu sledujem od SD SH 4 jeff beck . presne taky zvuk aky chcem a sedi mi na styl ktory hram mate s nim skusenosti ? po pripade nemate niekto na predaj tento snimac ? ak sa nemylim je to kobylkovy snimac, aky by som dal potom ku krku ? dakujem za odpovede

No SH-4 mam nahodou velmi dobre odskusany. Mal som ho na gitare Yamaha RGX-321 v 90-rokoch u kobylky, super zvuk, mne sedel. Uz som ho s tej gitary nedal dole... :wink:

Poslať 11 Jan 2009, 14:56
Sammko Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

co si mal s nim pri krku ?

Poslať 11 Jan 2009, 15:56
V.I.P.
V.I.P.

Sammko píše:
co si mal s nim pri krku ?

Original ten Yamahacky, resp. zrejme noname...
Nebolo to nic extra ale kupodivu spolu celkom isli.
Ta Yamaha mala HSH osadenie, takze tam v strede bol este jeden SC... :wink:

Poslať 12 Jan 2009, 00:51
focus Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Spárovaný býva najčastejšie s SH-2n Jazz, alebo potom s SH-1 '59. Minulý týždeň som ho veru videl v inzercii, tu je to, z novembra, skús: http://bazar.muziker.cz/?action=4&id=100202
Pre gitary s tremolom, tuším tu bola už okolo toho diskusia, sa používa verzia nie SH-4 ale TB-4 ( trembucker). Na stránke SD si vieš porovnať, prečo.
http://www.seymourduncan.com/products/e ... _jb_model/

Poslať 12 Jan 2009, 11:19
V.I.P.
V.I.P.

focus píše:
Spárovaný býva najčastejšie s SH-2n Jazz, alebo potom s SH-1 '59. Minulý týždeň som ho veru videl v inzercii, tu je to, z novembra, skús: http://bazar.muziker.cz/?action=4&id=100202
Pre gitary s tremolom, tuším tu bola už okolo toho diskusia, sa používa verzia nie SH-4 ale TB-4 ( trembucker). Na stránke SD si vieš porovnať, prečo.
http://www.seymourduncan.com/products/e ... _jb_model/

Je to sice tak ale v tej dobe TB-4 po ruke nebol a ako som napisal, mne to sedelo aj tak s tou SH-4... :wink:
Ale dnes, ked si moze vybrat, tak urcite k FR skor ta TB-4... :wink:

Poslať 12 Jan 2009, 13:48
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

tam je rozdiel iba v rozmiestneni polovych nastavcov, co zase ani taka tragedia nemusi byt...hlavne u HB snimaca, kde je magnet tycinkovy pod celym snimacom
Obrázok

Poslať 12 Jan 2009, 17:45
Sammko Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

dik za odpovede hoši :lol: :twisted:

Poslať 14 Jan 2009, 18:13
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

inac SH-4 pokial ide o tvrdsiu muzicku odporucam aj ja .. mam ho aj ked teda v sedemstrunovom prevedeni .. a hra super .. pouziva ho kopec gitraristov .. okrajovo Michael Amott (Arch Enemy) Dave Mustaine ( Megadeth) ..

Poslať 14 Jan 2009, 22:36
Sammko Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

asi sa pustim do tej SH 4 .... len stale rozmyslam co hodit ku krku ... mam otazku - budem musiet nejako sprtat do celej elektriky v gitare ak kupim tu SH 4ku ku kobylke ? myslim potaky a tak ....
Ibanez AR 300
Behringer GMX 210
Boss DD 3
Radsej rozliat s Parkinsonom ako zabudnut vypit s Alzheimerom

Poslať 15 Jan 2009, 14:34
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

nie .. pozri si pocet kablov na starom a novom snimaci .. takisto na nete najdes schemy zapojeni .. zapojis ho podla potreby ..

Ďalší

Späť na Vaša výbava