Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Vaša výbava Pódiová výbava - marianguitar / BOROVIENKA

Pódiová výbava - marianguitar / BOROVIENKA

...založte si vlastnú tému a pochváľte sa na čom hráte

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Já aktuálne používam (resp. dobudovávam) nasledovný systém, ktorý s 90% už aj používam na koncertoch a rôznych vystúpeniach:

Obrázok

Gitara Fire by LM FE-08 Custom Sivčak + Roland GK3
Gitara Ibanez RG-550XH (rezervná) + Roland GK3
Gitara elektroakustická Nashville NW-568STB + Roland GK3

Obrázok

Gitarový syntesizér Roland GR-55
Gitarový COSM AMP Multiefekt GT-100
Gerhat Enhancer
Gerhat MiniMix2FC
BOSS PSW-5
MIDI ovládací pedál ENGL Z-12
Kombo KUSTOM HW-65 (ako odposluch)

Routing1:

Z gitary idem 13pinovým káblom na vstup GR-55 a z neho špeciálnym výstupom GIT OUT posielam ten istý signál do GT-100 na jej vstup. Takto dosiahnem, že mám ako keby gitaru zapojenú naraz do obidvoch zariadení. Z výstupov GR-55 aj GT-100 privádzam stereo signály na vstup Gerhat MiniMix2FC (čo je zlučovač signálov + nožné ovládanie hlasitosti na spoločnom výstupe).
V signále medzi špeciálnym výstupom GIT OUT a Gerhat MiniMix2FC mám vsunutý BOSS PSW za ktorým mám zapojený Gerhat Enhancer (pred vstupom do GT-100. Pomocou send/Returnu na BOSS PSW môžem využívať v prípade potreby zapojenú vysielačku pre bezdrátové fungovanie, avšak na bezdráte to ide len s GT-100.

Routing2:

Zapojenie je stejné, avšak v tomto prípade ide gitara cez bezdrátovú vysielačku na SEND/RETURN BOSSu PSW. Zopnutím pedálu môžem túto cestu aktivovať a používať v prípade potreby bez káblu (13-pinový predtým odpojím s gitary) a opakujem takto fungujem len s BOSS procesorom GT-100, bez GR-55-ťky!

Obrázok

Obrázok

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

GERHAT MiniMix2FC Volume footcontroller

Podľa mojich požiadaviek, mi Ludo Gerhát vyrobil špeciálny ovládač/zlučovač s možnosťou ovládania hlasitosti nohou.

Pri pohľade z vrchu sú na vstupy privedené dva stereo signály (u mňa to bude 1/ stereo výstup z Roland GR-55 a tiež 2/ stereo výstup z BOSS GT-100.

Obidva vstupné konektory (s čelného pohľadu napravo) sú stereo samice. Ich signál je korektne zmixovaný (ako na mixpulte) a poslaný na spoločný stereo-výstup L/R. (s čelného pohľadu naľavo).

Spoločný Master volume je regulovateľný nožným pedálom a dá sa nastaviť spodná úroveň signálu potenciometrom, umiestneným na strane pri výstupoch (vľavo). Takto si môžem urobiť nastavenie MIN = stiahnutá hlasitosť alebo podľa nastavenia úrovne potenciometru od nula do 100%) MAX = naplno. Práve to došlo, takže otestujem v praxi a dám vedieť. :)

Späť na Vaša výbava